دانشگاه علوم پزشکی شیراز: درخواست ما برای تعطیلی مدارس شایعه است

شیراز - ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با همکاری مردم استان فارس و رعایت نکات ایمنی تاکنون ‌هیچ موردی از ابتلا به ‌کرونا ویروس در این استان تایید و ثبت نشده و این دانشگاه نیز با ‌تمام توان خود در این راستا در حال فعالیت است.

مهرزاد لطفی شامگاه جمعه  در ‌حاشیه نشست بررسی روند اقدامات در جلوگیری از گسترش کرونا ویروس جدید اعلام‌ کرد: با ‌توجه ‌به اینکه متاسفانه ‌حجم ‌شایعات ‌درباره این‌ مسئله بسیار زیاد است، از اهالی شریف استان فارس خواهشمندم ضمن ‌رعایت نکات بهداشتی و توجه به هشدارهای دانشگاه علوم ‌پزشکی و وزارت بهداشت، از توجه به مطالبی که از منابع نامشخص صادر می شود و تنها به دنبال تشویش اذهان عمومی هستند و یا بازنشر این مطالب ‌خودداری کنند.

دکتر لطفی در خصوص طرح مطالبی پیرامون درخواست تعطیلی مدارس از سوی دانشگاه نیز پاسخ داد: این یک موضوع تنها یک ‌شایعه است و تاکنون چنین درخواستی از سوی ‌مسوولان‌دانشگاه مطرح نشده است.

این مقام مسوول افزود: در ‌صورتی که در مورد هر موضوعی در خصوص این بیماری در دانشگاه و سایر مراجع تصمیم گیری استان تصمیم گیری شود، مواضع مسوولان‌ دانشگاه علوم پزشکی شیراز از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

رییس کارگروه پدافند غیر عامل‌ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: از مردم‌ می خواهم توصیه های بهداشتی که از مراجع رسمی مانند سایت ‌اینترنتی دانشگاه   منتشر می شود را جدی گرفته و ‌به آنها عمل ‌کنند تا به مدد خداوند بتوانیم با مشارکت تمام مردم از این مشکل ‌نیز عبور کنیم.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز  در پی انتشار برخی اخبار غیرواقعی حوزه سلامت فارس در شبکه های اجتماعی،  اعلام کرد :  مردم می توانند برای آگاهی از اطلاعات و اخبار حوزه سلامت فارس و موضع گیری های مسوولان دانشگاه، به سایت رسمی دانشگاه به آدرسsums.ac.ir مراجعه کنند.

اخبار مرتبط