شمارش آرای انتخابات مجلس در گلستان آغاز شد

گرگان - ایرنا - کار شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان گلستان با پایان فرایند رای‌گیری در ساعت ۲۴ جمعه دوم اسفندماه ۹۸ آغاز شد.

افزایش مشارکت مردم در ساعات پایانی و استقبال برای شرکت در انتخابات مسوولان ستاد انتخابات گلستان را وادار به تمدید چند مرحله‌ای مدت زمان رای گیری تا ساعت ۲۴ در شهرستانهای گرگان و گنبد و ساعت ۲۳ در سایر شهرهای استان کرد.

اگر چه مشارکت مردم استان گلستان در انتخابات مجلس در مقایسه با دوره گذشته کاهش یافته اما این رقم در مقایسه با میانگین کشوری بالاتر و حدود ۶۰ درصد است.

طبق اعلام هادی حق شناس استاندار گلستان، کار شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان با اعلام پایان زمان رای‌گیری آغاز شد.

خبرنگار ایرنا در لحظه انتشار این خبر کسب اطلاع کرد مشارکت مردم گلستان از اغلب استانها بجز چند استان معدود نظیر خراسان جنوبی و کهگیلویه و بویر احمد بیشتر بوده است.

از ساعت هشت صبح روز جمعه دوم اسفند کار رای‌گیری در یک هزار و ۳۸۹ شعبه اخذ رای شامل هزار و صد شعبه ثابت و ۲۸۹ حوزه سیار در استان گلستان آغاز شده بود که در ساعات پایانی به دلیل تراکم و ازدحام جمعیت رای دهنده، زمان رای گیری در چندمرحله تمدید شد.

استان گلستان با ۶ حوزه انتخابیه اصلی هفت نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد که دو نفر از حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا ، یک نفر از رامیان و آزادشهر، یک نفر علی‌آباد، یک نفر از کردکوی، بندرترکمن، گمیشان و بندرگز، یک نفر از گنبدکاووس و یک نفر از مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه به مجلس شورای اسلامی راه خواهند یافت.

در استان گلستان ۱۲۹ کاندیدا برای کسب هفت کرسی در ۶ حوزه انتخابیه این استان خود را معرض ارزیابی و انتخاب یک میلیون و ۳۳۰ هزار واجد شرایط رای دادن گلستانی قرار دادند که ۷۱ هزار نفر از آنان رای اولی بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =