شمارش آرا در شعب اخذ رای شهری کردستان آغاز شد

سنندج - ایرنا - بعد از پایان رای‌گیری در ساعت ۲۴ جمعه دوم اسفند، کار شمارش آرا در شعب اخذ رای شهری حوزه‌های انتخابیه پنجگانه استان کردستان توسط عوامل اجرایی با اعلام اتمام مهلت از سوی ستاد انتخابات، آغاز شد.

بالاخره بعد از چهار بار تمدید، کار رای‌گیری در شعب اخذ رای شهری حوزه‌های انتخابیه پنجگانه کردستان پایان یافت و بلافاصله شمارش آرا ماخوذه در دستور کار مجریان قرار گرفت.

رییس ستاد انتخابات کردستان شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه رای‌گیری تا آخرین نفرات حاضر در شعب اخذ رای انجام می‌شود، افزود: کار جمع‌آوری آرا بدون هیچگونه مشکلی در مناطق مختلف استان آغاز شده است.

حسین خوش‌اقبال یادآور شد: مردم به شایعات برخی سایت‌های غیررسمی در خصوص نتایج آرا توجه نکنند و فقط از طریق منابع رسمی و ستاد انتخابات استان نتایج شمارش آرا را پیگیری و اطلاعات و امار صحیح را دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه آمار و نتایج اعلام شده توسط افراد غیر مسوول مورد تایید نیست، تاکید کرد: شمارش آرا در شعب اخذ رای تازه شروع شده و هنوز نتیجه ای از شمارش و آمارها مشخص نشده که اطلاع رسانی انجام شود لذا به محض مشخص شدن نتایج، از طریق رسانه های رسمی و ستاد انتخابات اعلام خواهد شد.

۹۴ کاندیدا برای کسب ۶ کرسی مجلس شورای اسلامی در پنج حوزه انتخابیه کردستان رقابت می‌کنند.

طبق اعلام ستاد انتخابات استان کردستان در این استان کمتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۵۸ هزار و ۲۴۰ نفر رای اولی هستند،  دست‌اندرکاران انتخابات برای جمع آوری آرای مردم این استان یک هزار و ۲۳۴ شعبه پیش بینی کرده‌اند.

استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و ۶ نماینده در مجلس شورای اسلامی است، (حوزه انتخابیه سنندج شامل شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره ۲ نماینده، حوزه انتخابیه بیجار یک نماینده، حوزه انتخابیه قروه شامل شهرستان‌های قروه و دهگلان یک نماینده، حوزه انتخابیه سقز شامل شهرستان‌های سقز و بانه یک نماینده و حوزه انتخابیه مریوان شامل شهرستان‌های مرویان و سروآباد یک نماینده) است.

استان کردستان بر اساس آخرین سرشماری نفوس مسکن سال ۱۳۹۵ دارای یک میلیون و ۶۰۳ هزار و ۱۱ نفر جمعیت است که بر اساس اعلام مرکز آمار ایران در ۱۰ شهرستان، ۳۲ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان، حدود یک هزار و ۷۰۰ روستا ساکن هستند که ترکیب جمعیتی آن شامل ۲۹ درصد ساکنان روستایی و ۷۱ درصد ساکنان شهری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =