مهلت انتخابات در خراسان جنوبی پایان یافت

بیرجند - ایرنا - رییس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی اعلام کرد: مهلت انتخابات مجلس یازدهم در این استان به اتمام رسید اما افرادی که در شعب حضور دارند، رای آنان اخذ خواهد شد.

ناصر خوش خبر جمعه شب در ستاد انتخابات استان در جمع خبرنگاران افزود: رای‌گیری در حوزه‌های انتخابیه خراسان جنوبی از ساعت ۱۸ امروز در سه مرحله تا ساعت ۲۳ تمدید شد و براساس ابلاغیه وزارت کشور در تمامی شعب تا زمانی‌ که مردم حضور داشته باشند فرایند رای‌گیری ادامه خواهد داشت.

وی افزود: با تاکید استاندار خراسان جنوبی تمامی اعضای شعب، نمایندگان هیات‌های بازرسی و نظارت استان باید تا پایان حضور مردم در شعب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حضور داشته باشند.

رییس ستاد انتخابات خراسان جنوبی گفت: با توجه به اینکه براساس قانون مهلت اخذ رای تا ساعت ۲۴ امروز خواهد بود، در شعبه‌هایی که هنوز مردم حضور داشته باشند، تدابیر لازم برای اخذ آرای آنان به کار گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: میزان مشارکت مردم استان خراسان جنوبی نسبت به برخی استان‌ها بسیار خوب بوده است و براساس آخرین آمار بیش از ۳۷۰ هزار نفر معادل ۶۶.۲ درصد واجدین شرایط در این استان امروز رای دادند که البته این آمار در حال افزایش است و پس از جمع‌بندی نهایی اطلاع رسانی خواهد شد.

خوش خبر گفت: در تمامی حوزه‌های انتخابیه خراسان جنوبی حضور مردم بی‌نظیر بود البته این مسبوق به سابقه است که مردم استان در همه صحنه‌های سیاسی و مشارکت حضور فعال داشته‌اند.

وی اضافه کرد: حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی افتخار بزرگی برای نظام ما بود که با توجه به شرایط خاص بین المللی با ثبات سیاسی کشور پیوند خورد و مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنانی بود که تلاش داشتند انتخابات و میزان حضور مردم را کمرنگ کنند. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: مردم استان با حضور در انتخابات دوم اسفند حماسه دیگری خلق کردند و بار دیگر پیوند خود را با آرمان‌های بلند حضرت امام و شهدای انقلاب اسلامی گره زدند.

وی ادامه داد: مردم با حضور در انتخابات بار دیگر ارادت به نظام جمهوری اسلامی و انقلاب و راه شهدا را به نمایش گذاشتند.

آغاز شمارش آرا در برخی حوزه‌ها

رییس ستاد انتخابات خراسان جنوبی گفت: شمارش آرا در برخی مناطق خراسان جنوبی به ویژه روستاها و بخش‌ها آغاز شده است.

وی افزود: آن دسته از حوزه‌های انتخابیه که مراجعه کننده ندارند، مجاز هستند پس از ساعت ۲۳ نسبت به شمارش آرا و تنظیم صورتجلسه نتایج اخذ رای شعبه اقدام کنند.

خوش خبر اظهار داشت: تا ساعت ۲۴ امروز تمامی افرادی که در شعبه اخذ رای حضور دارند می‌توانند رای دهند و بعد از این زمان رای دادن ممنوع است.

وی تصریح کرد: اگر جمعیت برخی شعب زیاد است باید مسوولان مربوطه شهروندان را به سایر شعبه‌ها راهنمایی کنند تا بتوانند در اسرع وقت رای خود را به صندوق بیاندازند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی همچنین گفت: از تمامی نیروهای نظامی، انتظامی، اعضای شعب، نمایندگان فرمانداران، هیات‌های نظارت و بازرسی برای ایجاد انتخاباتی پرشور در استان قدردانی می‌کنیم.

وی  از خبرنگاران و پوشش رسانه‌ای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز قدردانی کرد و گفت: پوشش مطلوب و مناسب انتخابات سبب افزایش و استقبال بیشتر مردم شد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ساعت ۸ صبح امروز (جمعه) دوم اسفند همزمان با سراسر کشور در ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی آغاز شد.

۱۲۷ داوطلب در چهار حوزه انتخابیه استان خراسان جنوبی برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند و در نهایت اسامی ۷۰ نامزد شامل ۶۵ مرد و پنج زن برای این استان از سوی شورای نگهبان اعلام شد که طبق آخرین آمار از این تعداد ۳۰ نفر انصراف دادند و ۴۰ نفر در عرصه رقابت باقی ماندند.

خراسان جنوبی دارای ۱۱ شهرستان و چهار حوزه انتخابیه شامل «بیرجند، درمیان و خوسف»، «نهبندان و سربیشه»، «فردوس، طبس، سرایان و بشرویه» و «قاینات و زیرکوه» است.

۶۷۷ شعبه اخذ رای در این استان مستقر شده که ۷۱ شعبه نسبت به انتخابات دوره قبل مجلس شورای اسلامی افزایش یافته است.

۵۶۴ هزار و ۹ نفر در این استان مرزی واجد شرایط رای دادن هستند و خراسان جنوبی چهار کرسی در مجلس یازدهم دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =