۴ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۳
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 83684996
۰ نفر

برچسب‌ها

جلسات هفتگی هیات دولت سوریه در حلب برگزار شد

تهران - ایرنا - جلسه هفتگی هیات دولت سوریه بنابر تاکید "بشار اسد" رئیس جمهوری این کشور دیروز (شنبه) در شهر "حلب" برگزار شد و به گفته نخست وزیر سوریه قرار است جلسات بعدی نیز در این شهر برگزار شود.

روزنامه "الوطن" سوریه امروز (یکشنبه) با ارائه گزارشی از جلسه دیروز هیات دولت سوریه در شهر حلب نوشت: اسد برای حمایت از حلب و مناطق تازه آزاد شده این استان از دست تروریست‌ها، همچنین همبستگی و مشارکت دولت سوریه در جشن‌ها و خوشحالی مردم این مناطق ، دولت را به برگزاری جلسات خود در شهر حلب مکلف کرد. 

نخست وزیر سوریه در جلسه هیات دولت سوریه که با حضور همه وزیران در استانداری حلب برگزار شد، از برنامه های دولت برای بازسازی و طرح های خدماتی و اقتصادی به ارزش 140 میلیارد لیر سوریه در این منطقه خبر داد و افزود: به همین منظور در روزهای آینده نیمی از این مبلغ بین وزارتخانه ها بویژه وزارت برق برای تامین نیاز به آن که چالشی بزرگ برای حلب است، توزیع می‌شود. 

"عماد خمیس" پیروزی ارتش سوریه در آزادسازی مناطق و پهنه وسیعی از سرزمین این کشور بویژه حلب که طی هشت سال گذشته در اشغال تروریست‌های بین‌المللی قرار داشت را به مردم این کشور تبریک گفت و اضافه کرد: تشکیل جلسه هیات دولت در حلب با هدایت اسد حامل این پیام است که جهانیان بدانند سوریه پایدار است و این پایداری و پیروزی های بزرگ در سایه مقاومت و فداکاری فرزندان این سرزمین به دست آمده و رئیس جمهوری به این استان بزرگ علاقه‌مند است.  

وی تاکید کرد: دولت طرحی بزرگ برای مقابله با پیامدهای حضور تروریست‌ها در مناطقی که آنها را اشغال کردند، دارد و این پروژه های بزرگ همگام با پروژه های بزرگ مادی در بخش های خدماتی، اجتماعی و اقتصادی و سایر طرح های محلی اجرا خواهد شد. 

خمیس گفت: نشست های هفتگی دولت در حلب برگزار می شود تا برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این شهر در بخش های مختلف مورد بررسی قرار گیرد و در روزهای آینده وزرا بصورت میدانی این طرح ها را بررسی می‌کنند، زیرا حل مسایل پایتخت اقتصادی و فرهنگی سوریه در اولویت است و در این راستا دولت معافیت ها و پیشنهادهایی را برای توسعه ساختار قانونگذاری ارائه خواهد داد.

ارتش و نیروهای مقاومت در هفته های اخیر با انجام عملیات گسترده ای مناطق باقیمانده از استان حلب در اشغال گروههای تروریستی را آزاد کردند و بزرگراه اصلی شمال به جنوب سوریه که اهمیت حیاتی برای اقتصاد این کشور را دارد، از وجود تروریستها پاکسازی کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha