تعرفه مازاد به ۱۰ درصد شعب اخذ رای بیرجند ارسال شد

بیرجند - ایرنا - فرماندار بیرجند گفت: ۱۵۳ صندوق اخذ رای در این شهرستان فعال است که تاکنون برای ۱۰ درصد این شعب تعرفه مازاد ارسال شده است.

علی ناصری جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به تمدید ساعت رای دادن تا ساعت ۲۳ امشب، در صورت درخواست مابقی شعبه‌ها، تعرفه در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه هیچگونه مشکلی در خصوص تعرفه در استان از جمله شهرستان بیرجند وجود ندارد اظهار داشت: میزان مشارکت شهرستان بعد از پایان مهلت اخذ رای اعلام خواهد شد.

فرماندار بیرجند تصریح کرد: تاکنون مشارکت مردم شهرستان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بسیار خوب بوده است و هنوز مردم در صف رای هستند.

وی عنوان کرد: چندین شعبه در مرکز استان درخواست دریافت تعرفه کرده‌اند که در اسرع وقت تعرفه در اختیار شعب قرار می‌گیرد و این نشان دهنده مشارکت بالای مردم ولایتمدار شهرستان است.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوم اسفند همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی آغاز شد.

۱۲۷ داوطلب در چهار حوزه انتخابیه استان خراسان جنوبی برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند و در نهایت اسامی ۷۰ نامزد شامل ۶۵ مرد و پنج زن برای این استان از سوی شورای نگهبان اعلام شد که طبق آخرین آمار از این تعداد ۳۰ نفر انصراف دادند و ۴۰ نفر در عرصه رقابت باقی ماندند.

خراسان جنوبی دارای ۱۱ شهرستان و چهار حوزه انتخابیه اصلی است و ۶۷۷ شعبه اخذ رای در این استان مستقر شده که ۷۱ شعبه نسبت به انتخابات دوره قبل مجلس شورای اسلامی افزایش یافته است.

۵۶۴ هزار و ۹ نفر در این استان مرزی واجد شرایط رای دادن هستند و خراسان جنوبی چهار کرسی در مجلس یازدهم دارد.

میزان مشارکت مردم خراسان جنوبی در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۷۲ درصد بوده است.

اخبار مرتبط