رای‌گیری در خراسان شمالی تا ساعت ۲۴ تمدید شد

بجنورد- ایرنا- رییس ستاد انتخابات خراسان شمالی گفت: بنا به دستور استاندار، مهلت رای‌گیری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات میاندوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در این استان تا ساعت ۲۴ امشب تمدید شد.

ولی الله حیاتی جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: استقبال بالای شهروندان و حضور آنان در شعب اخذ رای، باعث تمدید مهلت انتخابات در این استان تا نیمه شب در مناطق شهری و روستایی در تمامی حوزه های انتخابیه شد.

وی افزود: بر اساس آخرین آمار ۳۳۳ هزار نفر در این استان رای خود را به صندوق‌ها انداخته اند که این رقم افزون بر ۵۰ درصد واجدان شرایط رای را شامل می‌شود.  

حیاتی خاطرنشان کرد: ۶۵۸ هزار و ۳۴۲ نفر در استان در این انتخابات واجد شرایط رای دادن هستند که ۳۷ هزار و ۴۷۴ تن آنان را رای اولی ها تشکیل می دهند.

وی اظهار داشت: یک میلیون و ۶۰۰ هزار برگه تعرفه رای برای برگزاری انتخابات در استان تامین شده است که ۸۰۰ هزار تعرفه مربوط به انتخابات مجلس شورای اسلامی و ۸۰۰ هزار تعرفه نیز مربوط به انتخابات خبرگان رهبری است.  

۸۴۰ شعبه اخذ رای برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای خبرگان رهبری در خراسان شمالی کار جمع آوری آرای را انجام می دهد.

استان خراسان شمالی دارای چهار کرسی مستقل نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است و شهرستان فاروج در این استان نیز با شهرستان قوچان در خراسان رضوی مشترکا یک کرسی نمایندگی در خانه ملت دارند.

همزمان با یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، انتخابات میاندوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز در این استان برای تعیین جایگزین مرحوم آیت الله حبیب الله مهمان‌نواز، نماینده فقید ادوار این استان در خبرگان رهبری، در حال برگزاری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =