۲ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۱۰
کد خبرنگار: 3046
کد خبر: 83684891
۳ نفر

برچسب‌ها

انتخاب در کرونا؛ برگ زرین دیگری در کارنامه قم

قم-ایرنا- مردم انقلابی و زمان شناس قم برغم شرایط سخت روانی که در اثر کشف مواردی از ابتلا به بیماری کرونا در این شهر ایجاد شده است، با حضور پرشور و متراکم خود از دقایق ابتدایی رای گیری برگ زرین دیگری در تاریخ پرافتخار خود به یادگار گذاشتند.

با آن که بسیاری از ناظران، ترس و نگرانی از شیوع احتمالی بیماری کرونا در قم را بعنوان عاملی جهت کمرنگ شدن انتخابات در این استان تلقی می کردند، تاب و تاب انتخابات در قم از روزها قبل از آغاز زمان تبلیغات داغ و پرحرارت دنبال شد و امروز با حضور پرشور و گسترده اقشار مختلف مردم در صندوق های رای تکمیل شد، شهر خون و قیام امروز حماسه دیگری رقم زده و به وظیفه انقلابی خود به عنوان خاستگاه انقلاب به بهترین شکل ممکن پاسخ داد.

دقایقی قبل از آغاز زمان رسمی آغاز رای گیری بسیاری از شعبه ها استان مملو از جمعیتی بودند که می خواستند با اقتدا به رهبر معظم انقلاب در همان ثانیه های ابتدایی به وظیفه شرعی و انقلابی خود عمل کنند و مانند موشک های بالستیکی که پایگاه تروریست پرور آمریکا در عین الاسد را با خاک یکسان کرد لرزه دیگری بر پیکر تروریست های جنتلمن مسلک کاخ سفید بیاندازند.

حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) به عنوان قلب تپنده قم از دقایق ابتدایی صبح امروز و تا لحظات پایانی و تمدید ساعت رای گیری همچنان شاهد حضور متراکم و صف های طولانی رای گیری در برخی شعب و نیز حضور عادی شهروندان در برخی دیگر از شعب است، این حضور و صف های کوتاه و بلند اخذ رای همچنین در تمام شعبه های رای گیری در سطح مدارس و مساجد استان به چشم می خورد.

حضور پرتعداد و حماسی مردم قم سبب شده تا ساعت رای گیری در این استان مانند شهرهای دیگر تمدید شود و همچنان مردم بسیاری در صف های بهم فشرده شده منتظر انداختن رای خود در صندوق هستند.

همزمان با گلبانگ اذان مغرب و عشاء چند دقیقه ای مردم حاضر و عوامل اجرایی برگزاری انتخابات به اقامه نماز جماعت پرداختند و بعد از آن بلافاصله روند رای گیری شروع می شود و بار دیگر صف های دیگری از جنس حضور و حماسه در پشت صندوق ها تشکیل می شود.

یکی از شهروندان قمی بعد از اینکه رای خود را به روح پاک سردار سلیمانی هدیه می کند و می گوید: اقتدار و استقلال ملت ما از رهگذر وحدت و همدلی می گذرد و حضور پررنگ ما توطئه های دشمنان را " پس می زند."

یکی از زنان قمی نیز می گوید: رای ما در درجه اول رای به نظام اسلامی و جایگاه ولایت است و انتخابات نمایندگان از این رهگذر در درجه اهمیت بعدی قرار دارد.

یکی از رای اولی ها قمی نیز ملاک انتخاب خود را پایبندی داوطبان به اصول و ارزش های اساسی می داند و معتقد است: ملاک من در انتخاب شاخص هاست و اشخاص نیست.

یکی از مسئولان شعبه اخذ رای انتخابات در قم نیز می گوید: از دقایق ابتدایی بامداد امروز مردم به صورت مستمر و بی وقفه در حال انداختن رای های خود به صندوق هستند و حضور مردم در برخی شعب نسبت به دوره های قبل پررنگ تر است.

بعد از اعلام رسمی مسئولان در اختیاری بودن ثبت اثر انگشت تقریبا اثری از "استامپ" در شعبه ها مشاهده نمی شود، و مردم قم با توجه به هشدارهای بهداشتی از خودکار شخصی در نوشتن اسامی داوطلبان استفاده می کنند.

دقایق پایانی انتخابات در قم فرارسیده اما همچنان صف های طولانی در بسیاری از شعبه های رای گیری حاکم بوده و حضور مردم قدرشناس قم در حماسه دوم اسفند پایانی ندارد.

بر اساس آخرین آمار تاکنون بیش از ۳۲۰ هزار تن از مردم قم در پای صندوق های رای حاضر شدند و در انتخابات شرکت کردند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از ساعت ۸ صبح امروز جمعه دوم اسفندماه هم‌زمان با سراسر کشور در۶۶۹ شعبه اخذ رای استان قم آغاز شد.

بر اساس برآورد جمعیت قم، از مجموع ۸۲۰ هزار و ۵۸۸ تَن واجدان شرایط انتخابات در قم ۴۷۱ هزار و ۹۶۷ تَن مَرد و ۴۰۸ هزار و ۶۲۰ تَن‌ زن هستند و ۴۲ هزار و ۶۸۸ تَن‌ رای اولی می‌باشند.

سه نماینده از قم راهی مجلس شورای اسلامی و یک نماینده نیز راهی مجلس خبرگان رهبری می‌شود./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =