۲ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۴۸
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83684885
۰ نفر

برچسب‌ها

نگرانی عمیق آلمان از ساخت واحدهای مسکونی در قدس اشغالی

لندن- ایرنا- وزارت امور خارجه آلمان با صدور بیانیه‌ای نسبت به تصمیم اخیر رژیم صهیونیستی برای ساخت واحدهای مسکونی در قدس شرقی عمیقاً ابراز نگرانی کرد.

در این بیانیه آمده است که اقدام تل‌آویو، چشم‌انداز تشکیل دولت بادوام فلسطین را بر اساس راه حل تشکیل دو دولت (فلسطین و اسرائیل) تضعیف می‌کند.  

نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیروز بر خلاف قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کرد که قصد دارد پنج‌هزار واحد مسکونی در قدس شرقی احداث کند.

این تصمیم پس از آن گرفته شده که رئیس جمهوری آمریکا سه‌شنبه ۸ بهمن‌ماه همراه با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید حاضر شد و با رونمایی از طرح سازش‌کارانه خود موسوم به «معامله قرن» اعلام کرد که این طرح، شهر قدس را پایتخت یکپارچه رژیم صهیونیستی می‌داند.

وی همچنین دو هفته پیش از انتخابات پارلمانی فروردین ماه رژیم صهیونیستی، با امضای سندی حاکمیت این رژیم بر بلندی های جولان که در جنگ ۱۹۶۷میلادی اشغال شده بود را به رسمیت شناخت.

اقدام غیرقانونی دولت آمریکا در این زمینه، خشم جامعه مسلمانان و اعراب را برانگیخت و با واکنش های منفی جامعه جهانی روبرو شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =