انتخابات در کردستان تا ساعت ۲۳ تمدید شد

سنندج - ایرنا - ستاد انتخابات کردستان اعلام کرد با توجه به استقبال مردم و ازدحام جمعیت در شعب اخذ رای شهری، انتخابات در شعب مناطق شهری این استان یک ساعت دیگر (تا ساعت ۲۳) تمدید شد.

بر اساس اعلام شامگاه جمعه ستاد انتخابات کردستان و با موافقت وزارت کشور، ادامه فرآیند رای‌گیری در شعب اخذ رای شهری استان تا پایان ساعت ۲۳ دوم اسفند تمدید شده است و مردم همچنان می توانند برای مشارکت در انتخابات به شعب شهری مراجعه کنند.

پیش از این نیز ۲ بار (تا ساعت ۲۰ و سپس ۲۲) زمان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در کردستان تمدید شده بود و اکنون نیز یک ساعت دیگر به شهروندان فرصت داده شد تا آرای خود را به داخل صندوق‌ها بیندازند.

در شعب اخذ رای روستایی نیز تا ساعت ۲۰ نسبت به جمع‌آوری آرا اقدام شد و پس از آن کار شمارش آرا در این شعب آغاز شده است.

۹۴ کاندیدا برای کسب ۶ کرسی مجلس شورای اسلامی در پنج حوزه انتخابیه کردستان رقابت می‌کنند.

طبق اعلام ستاد انتخابات استان کردستان در این استان کمتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۵۸ هزار و ۲۴۰ نفر رای اولی هستند،  دست‌اندرکاران انتخابات برای جمع آوری آرای مردم این استان یک هزار و ۲۳۴ شعبه پیش بینی کرده‌اند.

استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و ۶ نماینده در مجلس شورای اسلامی است، (حوزه انتخابیه سنندج شامل شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره ۲ نماینده، حوزه انتخابیه بیجار یک نماینده، حوزه انتخابیه قروه شامل شهرستان‌های قروه و دهگلان یک نماینده، حوزه انتخابیه سقز شامل شهرستان‌های سقز و بانه یک نماینده و حوزه انتخابیه مریوان شامل شهرستان‌های مرویان و سروآباد یک نماینده) است.

استان کردستان بر اساس آخرین سرشماری نفوس مسکن سال ۱۳۹۵ دارای یک میلیون و ۶۰۳ هزار و ۱۱ نفر جمعیت است که بر اساس اعلام مرکز آمار ایران در ۱۰ شهرستان، ۳۲ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان، حدود یک هزار و ۷۰۰ روستا ساکن هستند که ترکیب جمعیتی آن شامل ۲۹ درصد ساکنان روستایی و ۷۱ درصد ساکنان شهری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =