رای گیری یازدهمین دوره انتخابات مجلس در ایلام پایان یافت

ایلام- ایرنا- یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با سه بار تمدید از سوی وزارت کشور در ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه امشب به پایان رسید.

این دروه از انتخابات سراسری مجلس شورای اسلامی به علت مشارکت بالای مردم تا ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه امشب تمدید شد تا کسانی که نتواستند به پای صندوق های رای بروند فرصت رای دهی در این زمان باقی مانده را داشته باشند.

البته شعبی که مراجعه کننده داشته باشند تا زمانی که از همه افراد رای گیری نشده اجازه اعلام پایان رسمی رای گیری را ندارند.

همزمان روند شمارش آرا از صندوق های رای در ۲ حوزه انتخابیه ایلام و دهلران نیز آغاز شده است.

استان ایلام دارای سه کرسی در مجلس شورای اسلامی است که ۲ کرسی آن متعلق به حوزه شمالی شامل شهرستان های ایلام، سیروان، چرداول، هلیلان، ایوان، مهران و ملکشاهی  است و یک کرسی متعلق به حوزه جنوبی شامل شهرستان های دهلران، دره شهر، بدره و آبدانان است.

در استان ایلام از بین ۱۳۹ نفر داوطلب، صلاحیت ۶۱ نامزد نهایی از سوی شورای نگهبان تایید شد که در روزهای اخیر با انصراف تعدادی از این افراد در نهایت ۲۷ نفر در حوزه شمالی و ۱۸ نفر در حوزه جنوبی به رقابت خواهند پرداخت.

۴۵۱ هزار نفر از مردم استان واجد شرایط شرکت در انتخابات دوم اسفند ماه امسال هستند که این از این تعداد ۳۱۷ هزار نفر در حوزه شمالی و ۱۳۴ هزار نفر نیز مربوط به حوزه جنوبی استان است.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه همزمان با سراسر کشور در ۵۵۴ شعبه ثابت و سیار شهری و روستایی در نقاط مختلف استان ایلام در هر دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =