۴۷ درصد از مردم تربت‌حیدریه در انتخابات شرکت کردند

تربت حیدریه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه با مطلوب ارزیابی کردن میزان مشارکت مردم در حوزه انتخابیه تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: تا ساعت ۱۹ امروز ۱۰۹ هزار و ۹۰۶ نفر برابر با ۴۷ درصد از واجدین شرایط رای دادن در این حوزه انتخابیه در انتخابات شرکت کردند.

علی رستمی جمعه‌ شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه با نزدیک شدن به ساعت پایان رای‌گیری، استقبال مردم برای شرکت در انتخابات بیشتر می‌شود افزود: این امر بیانگر مشارکت بالای مردم این حوزه انتخابیه در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است.

وی از اقشار مختلف مردم خواست با حضور به موقع در شعب اخذ رای و انتخاب نامزدهای مورد نظر خود، شرکت در انتخابات را به ساعت پایانی شب موکول نکنند.

فرماندار ویژه تربت حیدریه با قدردانی از حضور حماسی مردم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: با تمهیدات صورت گرفته، انتخابات در این حوزه انتخابیه در کمال صحت و آرامش در حال برگزاری است و اقشار مختلف مردم با حضور در شعب اخذ رای در حال انتخاب نامزدهای مورد نظر خود هستند.

رستمی با بیان اینکه تاکنون هیچ گونه تخلف انتخاباتی در حوزه انتخابیه تربت‌حیدریه، زاوه و مه ولات گزارش نشده است افزود: برگه تعرفه رای نیز به میزان کافی در اختیار شعب اخذ رای قرار گرفته است و در صورت نیاز، تعرفه های جدیدی نیز به مناطق مختلف این حوزه انتخابیه ارسال خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به بینش باز سیاسی، مردم به این نتیجه رسیده‌اند که تنها راه مشارکت آنان در امور، تصمیم‌گیری کشور، مشارکت همه جانبه و فعالانه آنان در انتخابات است و با توجه به این اصل مهم، شاهد حضور حماسی مردم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هستیم.

فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: در حوزه انتخابیه تربت حیدریه، زاوه و مه ولات ۲۸۲ شعبه اخذ رای برای انتخابات در نظر گرفته شده که از این تعداد ۳۸ درصد شعب در نقاط شهری و ۶۲ درصد در نقاط روستایی هستند و تعداد عوامل برگزاری انتخابات نیز در این حوزه انتخابیه حدود ۶ هزار نفر است.

وی ادامه داد: طبق آمار سال ۹۵ جمعیت سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه حدود ۳۴۳ هزار و ۷۴۰ نفر است که از این تعداد ۲۳۰ هزار و ۸۸۰ نفر معادل ۶۳ درصد جمعیت حوزه انتخابیه حایز شرایط رای دادن هستند و از این تعداد ۱۴ هزار و ۷۸۰ نفر در این حوزه انتخابیه رای اولی هستند.

فرایند رای‌گیری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری صبح امروز جمعه دوم اسفند ماه همزمان با سراسر کشور در چهار هزار و ۲۳ شعبه اخذ رای ۱۲ حوزه انتخابیه خراسان رضوی آغاز شد.
براساس اعلام ستاد انتخابات خراسان رضوی هم‌اینک ۷۵ هزار نیروی اجرایی در سطح این استان دست‌اندرکار تمشیت اجرای امور انتخابات هستند. در این چارچوب برای هر شعبه اخذ رای پنج نفر نیروی اجرایی مشغول کار هستند.
همچنین شمار عوامل اجرایی برای پاسخگویی به مراجعه احتمالا بیش از حد معمول رای‌دهندگان در هزار و ۵۰۰ شعبه اخذ رای خراسان رضوی، تا هفت نفر در نظر گرفته شده است.
چهار میلیون و ۵۰۳ هزار و ۶۱۰ نفر از جمعیت شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی در انتخابات امروز واجد شرایط رای دادن هستند.
دو میلیون و ۲۶۰ هزار و ۴۸۲ نفر از این تعداد شهروند خراسانی را زنان و دو میلیون و ۲۴۳ هزار و ۱۲۸ نفر آنها را مردان تشکیل می‌دهند.
رای‌اولی‌های خراسان رضوی نیز ۲۵۴ هزار و ۱۹۸ نفر هستند که امروز برای نخستین بار با حضور در پای صندوق رای‌گیری انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در تعیین سرنوشت سیاسی خود مشارکت می‌کنند.
آخرین آمار تعداد نامزدهای باقیمانده در عرصه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در خراسان رضوی ۴۷۹ نفر یعنی۲۷ رقیب برای هر صندلی سبز خانه ملت از این استان است.
امروز همچنین انتخابات میان‌دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری با حضور پنج نامزد در خراسان رضوی در جریان است.
برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری، ۲۸۲ شعبه اخذ رای در حوزه انتخابیه تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در نظر گرفته شده است که از این تعداد، ۱۰۸ شعبه در شهر تربت‌حیدریه و بخش مرکزی، ۳۸ شعبه در بخش جلگه رخ، ۱۷ شعبه در بخش کدکن، ۱۱ شعبه در بخش بایگ، ۲۴ شعبه در شهر فیض‌آباد و بخش مرکزی، ۲۳ شعبه در بخش شادمهر، ۳۶ شعبه در شهر دولت‌آباد و بخش مرکزی و ۲۵ شعبه نیز در بخش سلیمان زاوه، آرای مردم را جمع‌آوری می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =