اهداف اقشار مختلف مردم برای حضور در انتخابات

تهران - ایرنا - اقشار مختلف مردم رفع مشکلات اقتصادی، اصلاح امور، اشتغال زایی و افزایش توان داخلی را از جمله درخواست های خود از نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برشمردند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میان‌ دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان از ساعت ۸ صبح امروز -جمعه - دوم اسفند درحالی برگزار می شود که بیشتر از ۵۷ میلیون نفر واجد شرایط رای دادن و بیش از ۲ میلیون نفر نیز رای اولی هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مسجدامام صادق(ع) در میدان صادقیه تهران، شاهد حضور حداکثری مردم در انتخابات است.
اقشار مختلف مردم درخصوص هدف خود برای مشارکت در انتخابات و انتظاراتی که از نمایندگان آینده مجلس دارند در محل رای گیری با خبرنگار ایرنا گفت و گو کردند که بخش های مهم صحبت های آنها را در ادامه می خوانید.
حجت الاسلام محمد رضا کرباسی(امام جماعت مسجد) :  وظیفه شرعی و ملی هر فردی در ایران اسلامی حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری است.
محمد خداوردی(خیاط) : برای تغییر شرکت کردم و از نمایندگان مجلس می خواهم موضوع دریافت مالیات از پزشکان، خانه های خالی و معافیت اخذ مالیات از بازیگران را پیگیری کنند.
وی گفت: مهم نیست فرد انتخابی ما اصلاح طلب یا اصول گرا باشد بلکه مهم توانایی و کارآمدی او برای تغییر است تا بیکاری جوانان، مشکل مسکن، عدم توانایی برای تدارک مراسم ازدواج و... حل شود.
واعظ علایی(تولیدکننده درب ضد سرقت) : برای این رای می دهم که نماینده آینده، تاجوانان ایرانی مشغول به کار شوند.
فیروزه غضنفری(مدرس زبان آلمانی) : از نمایندگان مجلس می خواهم مشکلات رفاه شهری و توجه به معلولان و سالمندان برای حضور در نقاط مختلف شهر، اهمیت دهند.
وی افزود: به جای اینکه جوانان را ترغیب کنیم دانشگاه بروند، بهتر است مجلسی قانونی تصویب کند تا جوانان مجبور به کار آموزی و کار آفرینی شوند.
سجاد باقری(شاغل در میدان تره بار) : آزادی در کشورهای مختلف وجود دارد ولی آزادی در چارچوب اسلام به مانند ایران هنوز جهان به خود ندیده و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات نمونه آن است.
محمد علی زنگویی(نانوا) : با امید به حل مشکلات اقتصادی کشور در انتخابات شرکت کردم و امیدوارم مجلس آینده به کارآفرینی جوانان اهمیت دهد.
مریم السادات عظیمی(خانه دار) : سرنوشت کشور در دستان مجلس شورای اسلامی است و برای این در انتخابات شرکت می کنم تا مجلس بتواند دولت را به چالش وادارد زیرا مجلس قبلی خیلی با دولت همراه بود تا اتفاق خاصی در ابعاد زندگی مردم و روابط خارجی و ... رخ ندهد.
علی اکبر نداف اسکویی(فروشنده زیورآلات) : فکر می کنم مجلس دهم به اندازه کافی کارآمد نبود و برای اصلاح، در انتخابات شرکت کردم زیرا به نظرم مجلس کنونی بسیار دچار مسایلی شده و به جای اینکه نمایندگان به فکر حل مشکلات مردم باشند، دغدغه های شخصی خود را دنبال می کردند.
احمدرضا اکبرپور (استاد دانشگاه) : مشکلات فرهنگی و اقتصادی در کشور زیاد است و برای اینکه یک مجلس کارآمد موفق به حل مشکلات شود، در انتخابات شرکت کردم.
وی ادامه داد: مبارزه با فساد، عدالت محوری، پایبندی به آرمان های انقلاب، کمک به حفظ استقلال کشور با بها دادن به توان داخلی باید سرلوحه کار نمایندگان جدید مجلس باشد.

اخذ حدود یک هزار و ۴۷۰ تعرفه رای در مسجد امام صادق(ع) تهران

رییس شعبه صندوق اخذ رای شماره ۲۲۶ در مسجد امام صادق (ع) منطقه ۲ ناحیه ۵تهران، مشارکت مردم را تا ساعت ۲۰ جمعه دوم اسفند ۹۸ در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این صندوق را یکهزار و ۴۷۰ نفر عنوان کرد.

«صفرعلی چاپی» این آمار را عصر امروز -جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد و گفت: در این مسجد ۲ صندوق اخذ رای وجود دارد که تا ساعت ۲۰ حدود یک هزار ۴۷۰ رای اخذ شده است.
وی افزود: با تمدید زمان مشارکت مردم در انتخابات، این عدد افزیش خواهد یافت و این عدد درحال نزدیک شدن به عدد دوره قبلی انتخابات مجلس است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =