تمامی مدارس استان اردبیل به خاطر برگزاری انتخابات روز شنبه تعطیل است

اردبیل - ایرنا- آموزش و پرورش استان اردبیل اعلام کرد که به خاطر استقرار شعب اخذ رای در اکثریت مراکز روز شنبه تمامی مدارس استان تعطیل می‌باشد.

روابط عمومی آموزش و پروش استان اردبیل در اطلاعیه خود آورده است که این تعطیلی بنا به تصمیم ستاد برگزاری انتخابات استان اتخاذ شده است.

یک‌هزار و ۲۹۵ شعبه اخذ رای در استان  دایر شده که از این تعداد، ۸۶۴ شعبه ثابت و ۴۳۱ شعبه سیار بوده و ۵۵۰ شعبه اخذ رای در شهرها و ۷۴۵ شعبه نیز در روستاهای استان دایر شده است.

۲۲ هزار نفر اعم از اعضای هیات‌های اجرایی، نظارت، بازرسی، نیروهای انتظامی و امنیتی در برگزاری انتخابات مشارکت دارند.

۸۵ نامزد در پنج حوزه انتخاباتی شامل ۱۱ زن و ۷۴ مرد  در حال رقابت هستند که مردم هفت نماینده خود را از میان آنها انتخاب خواهند کرد.

در مجموع ۹۷۴ هزار نفر در استان  واجد شرایط رای دادن هستند که ۵۱ درصد آنها مرد و ۴۹ درصد زن بوده و  ۴۸ هزار و ۹۰۰ نفر از این تعداد رای اولی هستند.

استان اردبیل دارای پنج حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین با سه نماینده، حوزه انتخابیه پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز با یک نماینده، حوزه انتخابیه خلخال و کوثر با یک نماینده، حوزه انتخابیه مشگین‌شهر با یک نماینده و گرمی مغان با یک نماینده  بوده و در مجموع هفت نماینده در خانه ملت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =