تصفیه‌خانه شهر آشخانه خراسان شمالی با حضور وزیر نیرو افتتاح شد

بجنورد- ایرنا- پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر آشخانه در استان خراسان شمالی، به عنوان شصت و پنجمین طرح تصفیه‌خانه کشور، روز یکشنبه با حضور رضا اردکانیان، وزیر نیرو،  در هجدهمین هفته از پویش  «الف_ب_ایران»  افتتاح شد.  

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پروژه فاضلاب شهر آشخانه، با ۷۱۰ میلیارد ریال اعتبار،  بزرگترین پروژه عمرانی شهرستان مانه وسملقان محسوب می شود که شامل اجرای تصفیه خانه فاضلاب با ظرفیت پنج هزار و ٨٠٠ مترمکعب در شبانه روز،  ایستگاه پمپاژ و خط انتقال پلی اتیلن سه هزار متری از ایستگاه پمپاژ تا تصفیه خانه است.

غلامحسین ساقی افزود: شبکه جمع آوری فاضلاب نیز به طول ٣۵ هزار متر معادل ۵۰ درصد از شبکه مورد نیاز،  اجرا شده است.  

وی گفت: تصفیه خانه فاضلاب آشخانه، با فناوری لجن فعال و قابلیت حذف ازت و فسفر در سال ۹۱ وارد مرحله عملیاتی شد و قرار است در مرحله نخست،  ٢٧ هزار نفر از شهروندان این شهر را زیر پوشش خدمات خود قرار دهد.

ساقی خاطرنشان کرد: با توجه به بالا بودن سطح آب های زیرزمینی در شمال شهر و همچنین نفوذناپذیری خاک در نواحی جنوبی شهر آشخانه،  مشکلات زیادی در دفع سنتی فاضلاب وجود دارد از این رو اجرای این پروژه ضروری به نظر می رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی با بیان اینکه با اجرای این طرح، امنیت بهداشتی مردم تامین خواهد شد، افزود: اجرای این طرح، سالانه از ورود ۲.۱ میلیون متر مکعب فاضلاب خام به محیط زیست جلوگیری می کند.

تصفیه خانه فاضلاب شهر آشخانه در ٢ کیلومتری شمال شرق شهر آشخانه، مرکز شهرستان مانه و سملقان قرار دارد.  

شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی بیش از ۲۰۰ هزار مشترک آب و ۶۰ هزار مشترک فاضلاب در شهرها دارد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =