گچسارانی ها انگشتان خود را به مهر غیرت آغشته کردند

گچساران- ایرنا- مردم شهرستان های گچساران و باشت با حضور آگاهانه و با شور و نشاط خاصی از نخستین ساعات کار رای گیری تاکنون در پای صندوق های رای حاضر شدند تا همزمان با سراسر کشو ر برای لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب انگشتان خود را به مهر غیرت آغشته کنند.

 مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه این شهرستان ها از صبح امروز بصورت فردی و گروهی برای انداختن آری خود به صندوق ها در محل شعب اخذ حاضر شدند.
با توجه به اینکه رای گیری در روز تعطیل انجام می گیرد، حضور پر شوق و شور جوانان  همراه پدر و مادرشان در صندوق های اخذ رای تماشایی است.
یکی از جوانان شرکت کننده در انتخابات گفت: حضورم در انتخابات نشان از وجود آزادی برای تعیین سرنوشتم است و همه باید بدانند با رای خود نیز در تعیین سرنوشت شهرستانم هم مشارکت می کنم .
اسلام مرادی ابراز کرد: همراه با خانواده ام به پای صندوق های رای آمدم تا در سرنوشت شهرم  به عنوان ادای تکلیف شرکت کنم.

 ۱۱۵هزار نفر در گچساران و باشت واجد شرایط شرکت در انتخابات
 فرماندار گچساران گفت: بر اساس برآورد جمعیت گچساران و باشت، بیش از ۱۱۵ هزارو ۵۰۰ نفر در این شهرستان ها واجد شرایط شرکت در انتخابات این دوره مجلس شورای است.
علی خوان پایه افزود: از واجدین شرکت در انتخابات  ۹۸ هزارو ۴۰۰ نفر در گچساران و ۱۷ هزارو ۱۰۰ نفر در باشت هستند.

وی بیان کرد: ۱۵۱ شعبه اخذ رأی در انتخابات مجلس شورای اسلامی برای حوزه انتخابیه گچساران و باشت در نظر گرفته شده که از این تعداد ۱۰۵ مورد در گچساران و ۴۶ شعب در باشت است.
خوان پایه ابراز کرد: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند در حوزه انتخابیه گچساران و باشت در نظر گرفته شده‌ است.

وی ادامه داد: نیروها و عوامل اجرایی به‌کار گرفته شده برای شعبه‌های اخذ رای آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.

انتخابات در فضای آرام در گچساران در حال برگزاری 

فرماندار گچساران با بیان اینکه حضور شهروندان گچسارانی  در پای صندوق های رای گیری چشمگیر است و گفت:انتخابات در فضایی آرام در حال برگزاری است.
 علی خوان پایه گفت: روند اخذ رای با نظارت مستمر ناظران، هیات های اجرایی و نمایندگان فرمانداری در شعبه های اخذ رای در حال انجام است.
وی اظهار داشت: تاکنونی گزارشی در خصوص بروز تخلف در شعبه های اخذ رای گزارش نشده است.
فرماندار گچساران با اشاره به اینکه صلاحیت ۹نفر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی  در حوزه گچساران و باشت از سوی هیات نظارت تایید شده گفت: طی روزهای اخیر چهار  نفر انصراف دادند و اکنون پنج نفر برای یک کرسی در مجلس شورای اسلامی با هم به رقابت خواهند پرداخت.

برخورد قانونی دستگاه قضایی با مخلان امنیت انتخابات 
دادستان باشت با اشاره به اینکه خرید و فروش رای خط قرمز دادستانی باشت است، گفت: مردم مصادیق خرید رای را گزارش دهند.
علی حسینی بیان کرد: عمل به قانون وظیفه همه داوطلبان و طرفداران است و چنانچه فرد یا افرادی با سوء استفاده از احساسات مردم ولایتمدار شهرستان درپی مخدوش کردن آراء مردم با خرید و فروش مستقیم یا غیرمستقیم رای باشند، با آنان برابر قانون برخورد خواهد شد.
وی  افزود:طرفداران و حامیان نامزدها از توزیع اهدای کارت هدیه و ارزاق عمومی و اقلام مشابه بپرهیزند و در صورت کمک به نیازمندان بعد از انتخابات اقدام این کار کنند.
حسینی  تا کنون توزیع هیچ گونه اقلام و خرید و فروش رای در این شهرستان مشاهده نشده بیان کرد: در روز گذشته در زمینه توزیع اقلام و ارزاق مصرفی از سوی دستگاه قضا باشت پرونده ای تشکیل و در حال رسیدگی است.
وی با بیان اینکه  دستگاه قضا با مخلان نظم انتخاباتی برخورد قاطع و قانونی خواهد کرد گفت: تخلفات حامیان داوطلبان انتخابات شناسایی و در همان روز با آنها برخورد شود.

حسینی ابراز کرد: با تعامل و همکاری سایراعضای شورای تامین تمهیدات لازم برای امنیت انتخابات در داخل و بیرون از شعب انتخاباتی در این شهرستان اندیشیده شده و تخلفات انتخاباتی شناسایی و با آنها برخورد خواهد شد.

حسینی افزود: ایجاد رعب و وحشت، تهدید و هرگونه اخلال در امر انتخابات جرم محسوب می شود و با عوامل آن به شدت برخورد خواهد شد.

وی  اظهار داشت: رقابت انتخاباتی باید در محیطی سالم انجام شود و هرگونه تخریب، توهین و افترا از جمله ابزار انتخابات ناسالم است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =