تخلفات انتخاباتی تاثیرگذار در مازندران رخ نداد

ساری - ایرنا - رئیس ستاد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مازندران گفت که تخلفات انتخاباتی گزارش شده تاکنون در حوزه‌های انتخابیه مختلف استان جزیی بوده و تخلفات تاثیرگذار در مازندران رخ نداده است.

حسین حسن نژاد جمعه شب پس از پایان مرحله اول رای گیری و اعلام تمدید ۲ ساعته آن از سوی وزارت کشور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : بیشترین میزان تخلفات گزارش شده مربوط به خرید و فروش آرا در شعب اخذ رای بوده است که پس از بررسی گزارش ها مشخص شده که بسیاری از آنها جنبه هیجانی داشته است.

وی با اعلام این که تخلفی که بر میزان آرای صندوق ها اثرگذار باشد و یا منجر به وقفه در فعالیت شعبه شود در استان رخ نداده است ، توضیح داد : گزارش ادعا و گزارش غیررسمی از تخلفات انتخاباتی و خرید و فروش آرا تقریبا از تمامی حوزه های انتخابیه دریافت کردیم ولی با بررسی بعدی و دقیق مشخص شد که تنها تعداد معدودی از آنها صحت دارد ولی بر روند انتخابت بی تاثیر است.

حسن نژاد با بیان اینکه بازرسان ستاد انتخابات به صورت مستمر ، محسوس و نامحسوس از شعب اخذ رای بازدید می‌کنند ، از مردم خواست تا با ستاد انتخابات همکاری کرده و هرگونه تخلف و قانون شکنی را گزارش کنند.

وی گفت : رای مردم حق الناس است و وظیفه دست اندرکاران حراست و حفاظت این حق است ، ضمن این که گزارش های مردمی از بروز تخلف حتی با این که بسیاری جنبه هیجانی داشت ولی نشان داد که مردم نسبت به حق خود آگاهی دارند و از آن حراست می کنند.

معاون استاندار مازندران افزود : حق رای نه تنها نشان دهنده صلابت نظام مردم سالاری است ، بلکه آینده کشور را نیز تعیین خواهد کرد و قابل معامله نخواهد بود.

شعب اخذ رای تا مهلت رسمی فعال است

رئیس ستاد انتخابات در مازندران همچنین به تمدید مهلت رای گیری تا ساعت ۲۰ امشب اشاره کرد و گفت: تمامی شعب اخذ رای تا پایان مهلت رسمی فعال بوده و به اخذ آرای مردم ادامه می‌دهند.

حسن نژاد از اطلاع رسانی تمدید مهلت رای گیری به تمامی شعب اخذ رای استان خبر داد و افزود: تمامی تصمیم گیری برای تمدید مهلت رای دهی با وزارت کشور است و مردم فقط از طریق استانداری مازندران و رسانه های رسمی اطلاعات لازم را کسب کنند.

وی همچنین از مردم خواست تا رای گیری را به لحظات پایانی موکول نکنند و هر چه زودتر برای اخذ رای به شعب حوزه انتخابیه مراجعه کنند.

رئیس ستاد انتخابات در مازندران بااشاره به اینکه تعداد آرای اخذ شده استان به مرز ۹۰۰ هزار رای رسیده است ، گفت : هیچگونه محدودیتی برای توزیع تعرفه نداریم و به میزان کافی تعرفه در اختیار شعب قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha