مدارس خراسان جنوبی روز شنبه تعطیل است

بیرجند - ایرنا - مدارس استان خراسان جنوبی در همه مقاطع تحصیلی با توجه به استفاده از فضای مدارس برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، روز شنبه (سوم اسفند) تعطیل است.

رییس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی روز جمعه در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه عوامل زیادی از کارکنان آموزش و پرورش و فضای آموزشی در اختیار برگزاری انتخابات است از این رو فردا تمامی مقاطع تحصیلی استان تعطیل اعلام شد.

ناصر خوش خبر در محل ستاد انتخابات استان اظهار داشت: کارمندان دستگاه‌های اجرایی که امروز (دوم اسفند) در شعب انتخابات و حوزه‌های مرتبط مشغول کار بودند، هم فردا مرخصی هستند.

وی گفت: همچنین براساس تقاضای استاندار، درخواست و استقبال مردم، انتخابات ۲ ساعت دیگر و تا ساعت ۲۰ تمدید شد.

رییس ستاد انتخابات خراسان جنوبی بیان کرد: براساس آخرین آمار تا این لحظه ۲۷۵ هزار نفر از مردم استان در انتخابات حضور یافتند و رای خود را به صندوق انداختند.

وی با بیان اینکه مردم در کمال آرامش و نظم در حال رای دادن هستند افزود: در بازدیدی که از شعب داشتیم برخی اجراییات به درستی انجام نمی‌شد از جمله اینکه هنوز از مردم درخواست امضا یا اثر انگشت داشتند که موارد بررسی و دستورات لازم صادر شد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوم اسفند همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی آغاز شد.

۱۲۷ داوطلب در چهار حوزه انتخابیه استان خراسان جنوبی برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند و در نهایت اسامی ۷۰ نامزد شامل ۶۵ مرد و پنج زن برای این استان از سوی شورای نگهبان اعلام شد که طبق آخرین آمار از این تعداد ۳۰ نفر انصراف دادند و ۴۰ نفر در عرصه رقابت باقی ماندند.

خراسان جنوبی دارای ۱۱ شهرستان و چهار حوزه انتخابیه اصلی است و ۶۷۷ شعبه اخذ رای در این استان مستقر شده که ۷۱ شعبه نسبت به انتخابات دوره قبل مجلس شورای اسلامی افزایش یافته است.

۵۶۴ هزار و ۹ نفر در این استان مرزی واجد شرایط رای دادن هستند و خراسان جنوبی چهار کرسی در مجلس یازدهم دارد.

اخبار مرتبط