۲ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۸
کد خبرنگار: 2240
کد خبر: 83684505
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

انتخابات در البرز تمدید شد

کرج - ایرنا- معاون سیاسی امنیتی استانداری البرز گفت: زمان برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان با توجه به حضور پرشور مردم تمدید شد.

نور محمد فردی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به پایان ساعت قانونی انتخابات و تمدید آن به مدت ۲ ساعت اظهار داشت: پیش از این انتخابات به مدت ۲ساعت در استان تمدید شد، بدین معنی که انتخابات تا ساعت ۲۰در شعبه های اخذ رای در استان ادامه داشت.

وی اضافه کرد: با توجه به مشارکت بالای مردم در پای صندوق های رای، زمان برگزاری انتخابات در استان است که به مدت ۲ ساعت دیگر تا ساعت ۲۲ تمدید شده است.

فردی گفت: با توجه به تمدید زمان رای گیری، مردم می توانند در شعب اخذ رای حضور و نسبت به دادن رای خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: از سوی استانداری البرز پیشنهاد به وزارت کشور برای تمدید مجدد زمان رای گیری داده شد که وزیر موافقت و تا ساعت ۲۲ ادامه خواهد داشت.

استان البرز در این دوره از انتخابات ۱۲۰۰ شعب اخذ رای دارد که در شهرستان کرج ۷۰۴ شعبه ، فردیس ۱۵۶ شعبه بعلاوه یک شعبه برای اقلیت های مذهبی ، شهرستان اشتهارد ۴۸ شعبه ، شهرستان ساوجبلاغ ۱۴۳ شعبه ، نظرآباد ۹۹ شعبه و طالقان ۴۹ شعبه فعال شده است.

۲۳ هزار نیروی اجرایی و امنیتی انتظامی  به عنوان دست اندرکار انتخابات استان البرز فعالیت خود را آغاز کرده اند.

تعداد واجدان شرایط برای رای دادن در استان البرز یک میلیون و ۷۵۰ هزار و ۵۹۰ نفر بوده که از این تعداد ۸۷۹ هزار و ۲۰۹ نفر مرد و ۸۷۱ هزارو ۳۸۱ نفر زن هستند.

تعداد رای اولی های استان البرز ۸۵ هزار و۲۷۷ نفر است  که از این تعداد ۴۳ هزارو۴۸۳ نفر مرد و ۴۱ هزار و ۷۹۴ نفر زن می باشند.

استان البرز با ۲ حوزه انتخابیه و ۶ شهرستان ، جمعیتی حدود سه میلیون نفر دارد .

این استان دارای سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =