قرعه‌کشی اوزان دهگانه رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا هند برگزار شد

تهران- ایرنا- مراسم قرعه‌کشی اوزان دهگانه رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا امروز(جمعه) برگزار شد تا سی‌وسومین دوره این رقابت‌ها از فردا به میزبانی دهلی‌نو آغاز شود.

در روز نخست این رقابت‌ها (فردا) کشتی‌گیران اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم به مصاف هم می روند و اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم روز یکشنبه(چهارم اسفندماه) با هم مسابقه می دهند.

علیرضا سرلک در وزن ۵۷ کیلوگرم در دور اول با چیا وی چویو از چین تایپه کشتی می گیرد و در صورت پیروزی در این دیدار در دور دوم با برنده مبارزه میان الزیداوی از عراق و نوراسلام سانایف دارنده مدال نقره و برنز جهان از قزاقستان مصاف می دهد. در این وزن ۱۱ نفر شرکت کرده اند.

در وزن ۶۱ کیلوگرم که ۱۳ نفر حضور دارند، مجید داستان در دور نخست به مصاف گامبایار نامسرای از مغولستان می رود و در صورت گذر از این حریف در دور بعد با برنده کشتی میان نوربولات عبدالعلیف از قزاقستان و اولوبک ژولدوشبیکوف دارنده مدال طلای زیر ۲۳ سال جهان از قرقیزستان مبارزه می کند.

امیرحسین مقصودی در وزن ۶۵ کیلوگرم در دور اول با نورگازی عبدالرزاکوف از قرقیزستان سرشاخ می شود و در صورت شکست این کشتی گیر، در دور دوم به مصاف برنده مبارزه میان حسین الازانی از یمن و یایو چانگ از چین تایپه می رود در این وزن ۱۴ کشتی گیر حضور دارند.

در وزن ۷۰ کیلوگرم که ۹ نفر شرکت کرده اند، امیرحسین حسینی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با میژان آشیروف دارنده مدال برنز آسیا از قزاقستان کشتی می گیرد و در صورت غلبه بر این کشتی گیر در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده ناوین از هند و تائه جین جئون از کره جنوبی می رود.

در وزن ۷۴ کیلوگرم مصطفی حسین خانی در دور نخست با بکجان ژامبولوف از قرقیزستان کشتی می گیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد به مصاف برنده جیتیندر از هند و چامنامجان از تایلند می رود. در این وزن ۱۲ نفر حضور دارند.

علی سوادکوهی در وزن ۷۹ کیلوگرم که هشت شرکت کننده دارد، علی سوادکوهی در دور اول به مصاف سهراب شریپوف از ازبکستان می رود و در صورت غلبه بر این حریف در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با برنده کشتی میان گلیمجان یوسربایف دارنده مدال برنز آسیا از قزاقستان و ارسلان بوداژاپوف از قرقیزستان کشتی می گیرد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم احمد بذری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با عظمت دولت بیکوف دارنده مدال نقره آسیا از قزاقستان کشتی می گیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده کشتی میان عیسی شاپیف از ازبکستان و بهادر کودیروف از تاجیکستان می رود. در این وزن ۹ نفر حضور دارند.

محمدجواد ابراهیمی در وزن ۹۲ کیلوگرم که هشت نفر حضور دارند، در دور نخست به مصاف ایلیسخان چیلایف از قزاقستان می رود و در صورت پیروزی در این دیدار در دور دوم و در مرحله نیمه نهایی با برنده کشتی میان آجی نیاز صفرنیازاف از ازبکستان و سومور از هند مبارزه می کند.

در وزن ۹۷ کیلوگرم مجتبی گلیج در دور اول با اولزیسایخان باسانتسوجت از مغولستان مبارزه می کند و در صورت پیروزی بر این حریف در دور دوم به مصاف برنده دیدار میان علیشیر یرگالی دارنده مدال برنز آسیا از قزاقستان و مخسود ویسالوف از ازبکستان می رود. در این وزن ۱۱ نفر شرکت کرده اند.

پرویزهادی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که ۱۲ نفر حضور دارند در دور اول با عمر سارم از سوریه مصاف می دهد و در صورت پیروزی در این کشتی در دور بعد به مصاف برنده کشتی میان الزوباید از عراق و آیال لازاریف قهرمان آسیا از قرقیزستان می رود.

بر اساس برنامه رقابت های مقدماتی از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۲:۳۰ و مسابقات رده بندی و فینال از ساعت ۱۶ تا ۱۹ به وقت ایران برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =