همه مدارس شهر و استان تهران فردا تعطیل است

تهران-ایرنا- ادارات کل آموزش و پرورش شهر و استان تهران اعلام کردند با توجه به مشارکت فرهنگیان به عنوان عوامل اجرایی در شعب اخذ رای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری تمامی مدارس شنبه (سوم اسفند ماه) تعطیل است.

این خبر را عصر جمعه «مسعود ثقفی» مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و «عباس معبودی» مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران بطور جداگانه اعلام کردند.

 ثقفی مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران به خبرنگار ایرنا گفت: به دلیل حضور گسترده مردم شهر تهران و مشارکت فرهنگیان به عنوان عوامل اجرایی در شعب اخذ رای، مدارس پایتخت در تمامی مقاطع تحصیلی فردا در دو نوبت صبح و عصر تعطیل است.

وی افزود: با توجه به اینکه بسیاری از فرهنگیان جزو مجریان برگزاری انتخابات هستند و نمی توانند در کلاسهای درس حاضر شوند، به همین دلیل تمامی مدارس تعطیل است.

ثقفی تصریح کرد: یکهزار و ۸۰۰ مدرسه شهر تهران در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری شعبه اخذ رای هستند اما فرهنگیان حاضر در هیاتهای اجرایی و نظارت انتخابات از همه مدارس پایتخت هستند.

بیش از دو میلیون دانش آموز در 8 هزار و 315 مدرسه در استان تهران تحصیل می کنند که از این تعداد، حدود 4 هزار مدرسه در شهر تهران قرار دارد.

معبودی رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران نیز اعلام کرد: به دلیل حضور فرهنگیان در روند اجرای انتخابات و قرارگرفتن بسیاری از مدارس شهرستان‌های استان به عنوان حوزه اخذ رای، تمامی آنها در دو نوبت صبح و عصر تعطیل است.

وی استقبال شهروندان از یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و طولانی شدن شمارش آرا را از دیگر دلایل این تعطیلی دانست.

معبودی افزود: از تمامی همکاران فرهنگی و معلمان که همچون گذشته در هیات‌های اجرایی و نظارت، تلاش ارزنده‌ای برای برگزاری این دوره از انتخابات داشته‌اند، صمیمانه تقدیر می کنیم.

اسلامشهر، بهارستان(یک و ۲)، پاکدشت، پردیس، پیشوا، جوادآباد، چهاردانگه، دماوند، رباط کریم، رودهن، شهرری(یک و ۲)، شهر قدس، شهریار، فشافویه، فیروزکوه، قرچک، کهریزک، ملارد و ورامین مناطق آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران هستند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از ساعت هشت صبح روز جمعه دوم اسفندماه آغاز شده است.

بنا به اعلام ستاد انتخابات استان تهران، شمار افراد واجد شرایط حق رای در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در این استان، ۹ میلیون و ۶۴۴ هزار و ۹۸۱ نفر است که تعداد ۲۰۰ هزار و ۱۹۸ نفر رای اولی هستند.

۶ هزار و ۶۸۹ شعبه اخذ رای نیز در استان تهران برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای خبرگان رهبری پیش‌بینی شده که از این تعداد، ۶ هزار و ۱۱۲ شعبه شهری، ۵۷۷ شعبه روستایی و ۴۶۱ شعبه سیار اخذ رای است.

به گفته شکرالله حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان تهران، بیش از ۹۰ درصد عوامل اجرایی انتخابات استان از فرهنگیان هستند.

اخبار مرتبط