احتمال تمدید زمان رای دهی در قزوین زیاد است

قزوین - ایرنا - رئیس ستاد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در قزوین گفت: با توجه به استقبال خوب و بالای شهروندان برای حضور در پای صندوق‌های رای احتمال تمدید زمان رای دهی برای حداقل یک دوره ۲ ساعته در حوزه های انتخابیه استان زیاد است.

رئیس ستاد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان قزوین روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با وجود این احتمال از واجدان شرایط رای دهی تقاضا داریم تا در زمان قانونی تعیین شده (ساعت ۱۸) با حضور در شعب، آرای خود را به صندوق ها بیاندازند.

وی با بیان اینکه به موجب قانون امکان تمدید انتخابات تا ساعت ۲۴ وجود دارد، یادآور شد: تمدید زمان رای دی با پیشنهاد استاندار و تایید وزارت کشور انجام می شود.

این مسوول در ادامه با اشاره به اینکه تمامی شعب اخذ رای پیش بینی شده در استان امروز در مکان های تعیین شده مستقر و مشغول پذیرش رای دهندگان هستند،افزود: عوامل اجرایی و نظارت به همراه دستگاه های امنیتی همگی پای کار هستند تا انتخاباتی سالم را در استان مانند دوره های گذشته شاهد باشیم.

حبیبی همچنین گفت: در صورت گزارش هر گونه تخلفات انتخاباتی نهادهای نظارتی و بازرسی و قضائی به سرعت رسیدگی خواهند کرد.

استان قزوین در این دوره از انتخابات مانند ادوار قبلی دارای سه حوزه اتتخابیه با چهار کرسی نمایندگی است.

۱۳۹ نامزد از حوزه های انتخابیه استان قزوین تایید صلاحیت شده بودند که با انصراف ۵۲ نفر، ۸۷ نفر بخت خود را برای کسب رای از مردم و حضور در خانه ملت محک می رنند.

حوزه انتخابیه قزوین-آبیک-البرز دارای ۲ کرسی نمایندگی مجلس و حوزه های انتخابیه تاکستان و بوئین زهرا-اوج نیز هرکدام دارای یک کرسی نمایندگی هستند.

۹۲۵ هزار و ۴۷۸ شهروند در استان قزوین واجد شرایط رای دهی هستند که از این تعداد ۴۴ هزار و ۳۱۸ نفر رای

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =