ارامنه استان مرکزی در انتخابات تکلیف ملی و میهنی خود را ادا می‌کنند

اراک - ایرنا - رییس شورای خلیفه‌گری ارامنه استان مرکزی گفت: جامعه ارامنه این استان با حضور آگاهانه در پای صندوق رای تکلیف ملی و میهنی خود را ادا کرده و در سرنوشت ایران اسلامی سهیم می‌شوند.

«رازمیت هاکوپیانس» روز جمعه در شعبه ویژه رای‌گیری ارامنه استان مرکزی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: ارامنه جزئی از جامعه ایرانی هستند که در چهار دهه حیات با عزت انقلاب اسلامی همواره در صحنه‌های مختلف حضور پیدا کرده‌اند و در انتخابات نیز ردپای آگاهانه خود را در ادای تکالیف شهروندی و ملی به صورت پررنگ ماندگار خواهند کرد.

وی اظهار داشت: جامعه ارامنه استان مرکزی که بیشتر در اراک زندگی می‌کنند در یازدهین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۴۵ واجد شرایط رای دارند که از ساعات اولیه رای‌گیری به تدریج در شعبه ویژه حاضر شده و آرایشان را به صندوق ریخته‌اند.

رییس شورای خلیفه‌گری استان مرکزی بیان کرد: ارامنه با حضور معنادار در پای صندوق رای وحدت خود را با جامعه ایران اسلامی به نمایش گذاشته و نماینده اقلیت‌ها را برای حضور اثربخش در خانه ملت انتخاب می‌کنند.

هاکوپیانس اظهار داشت: با توجه به تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی و سیاسی اخیر دشمنان حضور فعالانه در انتخابات پاسخ محکمی را برای بدخواهان ایران اسلامی دارد و ارامنه با مشارکت فعالانه در این دوره از رقابت‌های مجلس می‌کوشند بهترین نامزد را برای پیگیری امور اقلیت‌ها به بهارستان بفرستند.

وی یادآور شد: ارامنه استان معتقدند که هر رای آگاهانه راه مطمئن را برای تحقق خواسته ها و پیشرفت کشور می‌گشاید و باید بر اساس حقی که قانون اساسی برای شهروندان قایل شده به بهترین شکل بهره برد.
رییس شورای خلیفه‌گری ارامنه استان مرکزی ادامه داد:  سربلندی ایران با تقویت پیوست‌های قومی و دینی و گفتمان واحد در تحقق اهداف کلان ترسیم شده حاصل می‌شود و انتخابات فرصتی است که تک تک مردم با هر عقیده و مذهب اتحاد خود را نشان دهند و با رای آگاهانه پلی برای عزتمندی کشور شوند.
ارامنه استان مرکزی شاخه‌ای از ارامنه مهاجر ایران در زمان صفویه هستند که به‌صورت اجباری به اصفهان کوچانده شدند و در مناطق مرکزی کشور از جمله استان مرکزی پخش شدند.
بیش از ۷۵  ارمنی شاخه گریگوری در استان مرکزی سکونت دارند که عمده آنان در اراک ساکن هستند.
ارامنه اراک به یکی از نامزدهای ارامنه شمال در مجلس شورای اسلامی رای می‌دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =