سخنگوی ناجا: بیش از ۱۸۰ هزار نیرو مسئول تامین امنیت شعب اخذ رای هستند

تهران – ایرنا - سخنگوی نیروی انتظامی در تشریح تمهیدات نیروی انتظامی برای برگزاری انتخابات گفت: بیش از ۲۸۰ هزار نفر از نیروهای پلیس در سراسر کشور در آماده‌باش هستند که از این تعداد؛ بیش از ۱۸۰ هزار نفر از شب گذشته و ساعاتی از آغاز انتخابات، برای تامین امنیت شعب اخذ رای و سر صندوق‌های رای‌گیری حضور و فعالیت دارند.

سردار احمد نوریان روز جمعه در گفت وگو  با خبرنگار ایرنا با تاکید شکست توطئه دشمنان برای تحریم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و حضور مشتاقانه مردم در ساعات اولیه پای صندوق رای،  گفت: امیدواریم این روند تا پایان انتخابات و بدرقه صندوق‌های اخذ رای به محل‌های تعیین شده وزارت کشور و شمارش آرا، تداوم یابد.

سخنگوی نیروی انتظامی با بیان اینکه تاکنون هیچ‌گونه مشکل امنیتی گزارش نشده است، در تشریح تمهیدات نیروی انتظامی برای برگزاری انتخابات،  به آماده باش نیروهای پلیس اشاره کرد و افزود: بیش از ۲۸۰ هزار نفر از نیروهای پلیس در سراسر کشور در آماده‌باش هستند که از این تعداد؛ بیش از ۱۸۰ هزار نفر از شب گذشته و ساعاتی از آغاز انتخابات، برای تامین امنیت شعب اخذ رای و سر صندوق‌های رای‌گیری حضور و فعالیت دارند.

نوریان یادآور شد: بیش از ۴۰ هزار نیرو نیز مسئول تامین امنیت محیط‌های پیرامونی شعب اخذ رای اعم از محله‌ها، معابر، محورهای شهری و برون‌شهری هستند.

وی همه شرایط و ظرفیت‌ها را برای برگزاری انتخاباتی امن، سالم، با شکوه و بیادماندنی مهیا دانست و اضافه کرد: امیدوارم که مردم عزیز، حضور و شرکت در انتخابات را به ساعات پایانی موکول نکنند و این تکلیف شرعی و قانونی را هر چه سریعتر به انجام برسانند.

نوریان در بخش دیگری از سخنان  به حضور حداکثری کارکنان ناجا و خانواده‌های محترم آنها پای صندوق رأی اشاره و تصریح کرد: بحمدالله سبزپوشان ناجا علاوه بر ایفای نقش فعالانه در تامین امنیت انتخابات، از ساعات اولیه آغاز رای گیری، علاقمندانه پای صندوق‌های رأی حاضر شده و هم چون سایر هموطنان، با مشارکت حداکثری در این جشن ملی سهیم شده‌اند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میان‌ دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان از ساعت ۸ صبح امروز -جمعه - دوم اسفند در ۲۰۸ حوزه انتخابیه - ۶ هزار و ۱۱۲ شعبه شهری، ۵۷۷ شعبه روستایی و ۴۶۱ شعبه سیار اخذ رای- برای تعیین ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی  و تعیین۷ نماینده مجلس خبرگان رهبری در ۵ حوزه انتخابیه تهران، خراسان شمالی، خراسان رضوی، فارس و قم برگزار می‌شود.

در این دوره از انتخابات ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر واجد شرایط رای دادن و ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۷۶۶ نفر رای اولی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =