انتخابات در کردستان بدون هیچ مشکلی در حال برگزاری است

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: روند برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بدون کوچکترین مشکل و با مشارکت پرشور مردم در حال برگزاری است .

بهمن مرادنیا روز جمعه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ساعات نخست آغاز رای گیری، شور و شوق خاصی در هزار و ۲۳۴ شعبه استان به چشم می خوردو این رخداد بزرگ بدون هیچ مشکلی تا این لحظه برگزار شده است.

وی با بیان اینکه انتظار می‌رود انتخاباتی خوب و پرشور در استان برگزار شود، افزود: کار رای گیری تا ساعت ۱۸ امروز برگزاری می شود که در صورت استقبال مردم و با توجه اطلاعیه ستاد انتخابات کشور قابل تمدید است.

مرادنیا ارزیابی خود از مشارکت مردم در این دوره از انتخابات را خوب اعلام و اظهار داشت: مردم، شرایط کشور را درک کرده و در صحنه های مختلف همواره حضور فعالانه ای داشته‌اند و قطعا حضور امروز ملت، با توجه به موقعیت جهانی ایران اسلامی، حضوری پرمعنا خواهد بود.

استاندار کردستان از مردم خواست تا با حضور خود در این برهه دشمن را ناامید کنند و اضافه کرد: دشمن منتظر عدم حضور مردم در صحنه های تاثیرگذار انقلاب است ولی ملت مقاوم ایران باید حق انتخابات را که نمادی از مردم سالاری دینی است برای خود محفوظط بدارند.

طبق اعلام ستاد انتخابات استان کردستان در این استان کمتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۵۸ هزار و ۲۴۰ نفر رای اولی هستند،   دست‌اندرکاران انتخابات برای جمع آوری آرای مردم این استان یک هزار و ۲۳۴ شعبه پیش بینی کرده‌اند.

استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و ۶ نماینده در مجلس شورای اسلامی است، (حوزه انتخابیه سنندج شامل شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره ۲ نماینده، حوزه انتخابیه بیجار یک نماینده، حوزه انتخابیه قروه شامل شهرستان‌های قروه و دهگلان یک نماینده، حوزه انتخابیه سقز شامل شهرستان‌های سقز و بانه یک نماینده و حوزه انتخابیه مریوان شامل شهرستان‌های مرویان و سروآباد یک نماینده) است.

استان کردستان بر اساس آخرین سرشماری نفوس مسکن سال ۱۳۹۵ دارای یک میلیون و ۶۰۳ هزار و ۱۱ نفر جمعیت است که بر اساس اعلام مرکز آمار ایران در ۱۰ شهرستان، ۳۲ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان، حدود یک هزار و ۷۰۰ روستا ساکن هستند که ترکیب جمعیتی آن شامل ۲۹ درصد ساکنان روستایی و ۷۱ درصد ساکنان شهری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha