روایت رسانه‌های پاکستان از انتخابات ایران؛ مردم حامی نظام

اسلام آباد - ایرنا - رسانه‌های پاکستان روز جمعه با انتشار گزارش‌هایی از برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و حضور گسترده مردم ایران، این رویداد را حمایت مردم از نظام جمهوری اسلامی توصیف کردند.

وب سایت روزنامه «داون» پاکستان در این خصوص نوشت: مردم ایران امروز برای کرسی های مجلس شورای اسلامی این کشور، بصورت گسترده در انتخابات شرکت کردند.

این منبع خبری افزود: رهبر انقلاب اسلامی ایران پس از انداختن رای خود به صندوق در ساعت اولیه آغاز انتخابات مجلس، از مردم دعوت کرد که بخاطر منافع ایران ، حضوری پرشور در انتخابات داشته باشند.

سایت اطلاع رسانی روزنامه انگلیسی زبان «پاکستان تودی» نیز در گزارشی نوشت: بیش از هفت هزار نامزد انتخاباتی از ۲۰۸ حوزه انتخابیه برای ۲۹۰ کرسی در مجلس رقابت می کنند.

این رسانه نوشت: ۵۸ میلیون ایرانی واجد شرایط شرکت در انتخاباتی هستند؛ انتخاباتی  که همزمان با تشدید تنش ها میان تهران و واشنگتن است.

سایت رادیو دولتی پاکستان هم گزارش داد: ایران انتخابات دور یازدهم مجلس شورای اسلامی را از صبح روز جمعه با شرکت گسترده مردم آغاز کرد.

در این گزارش آمده است: حدود ۵۸ میلیون نفر واجد شرایط رای دادن در ایران هستند که قرار است این تعداد، سرنوشت ۲۹۰ کرسی مجلس شورای اسلامی را از میان بیش از هفت هزار نامزد انتخابات مشخص کنند.

پایگاه خبری «اکسپرس تریبیون» پاکستان نیز با اشاره به آغاز رای گیری با حضور پرشمار مردم برای تعیین نمایندگان دور یازدهم مجلس شورای اسلامی در ایران، نوشت: ۵۸ میلیون نفر از مردم ایران واجد شرایط رای دادن در این انتخابات هستند.

شبکه خبری «دنیا نیوز» پاکستان به نقل از اظهارات حضرت آیت الله خامنه ای در ساعت اولیه آغاز رای گیری گفت: رهبر ایران انتخابات را تضمین کننده منافع ملی این کشور دانست.

شبکه تلویزیونی «جیوز نیوز» پاکستان با اشاره به آغاز برگزاری انتخابات در ایران تصریح کرد: ملت ایران ۲۹۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به عنوان اعضای قوه مقننه در این کشور مشخص می کنند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میان‌ دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان از ساعت ۸ صبح امروز -جمعه - دوم اسفند در ۲۰۸ حوزه انتخابیه - ۶ هزار و ۱۱۲ شعبه شهری، ۵۷۷ شعبه روستایی و ۴۶۱ شعبه سیار اخذ رای- برای تعیین ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی  و تعیین۷ نماینده مجلس خبرگان رهبری در ۵ حوزه انتخابیه تهران، خراسان شمالی، خراسان رضوی، فارس و قم برگزار می‌شود.

در این دوره از انتخابات ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر واجد شرایط رای دادن و ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۷۶۶ نفر رای اولی هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =