مردم از حق رای خود استفاده کنند

بندرعباس - ایرنا - مردم با حضور و مشارکت گسترده در انتخابات از حق رای خود برای تعیین سرونوشت و آینده خود و کشور استفاده کنند.

استاندار هرمزگان روز جمعه در جریان بازدید از شعبه های اخذ رای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بندرعباس اظهار داشت: هر برگه رای به مثابه یک کارت اعتباری است که مهلت استفاده محدودی دارد و باید پیش از منقضی شدن مورد استفاده قرار گیرد.

فریدون همتی ادامه داد: شور و هیجانی که از مردم هرمزگان در زمان تبلیغات داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مشاهده شد نشان دهنده آن است که میزان مشارکت بالایی خواهند داشت.

وی اضافه کرد: این مولفه و اهمیتی که مردم این استان نسبت به سرنوشت و آینده خود و کشور دارند این نگرش را ایجاد کرده که میزان مشارکت آنان در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بالاتر از میانگین کشور خواهد شد.

رییس شورای اداری هرمزگان افزود: انتخابات را می توان به مانند لیگ ورزشی توصیف کرد که همه مردم از راهیابی تیم خود به آن خوشحال می‌شوند و برای موفقیتش تلاش و دعا می‌کنند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هرمزگان همزمان با سراسر کشور از ساعت هشت صبح امروز جمعه دوم اسفندماه آغاز شده است.

۴۴ نامزد تایید صلاحیت شده در هرمزگان شامل ۲۵ نفر از حوزه انتخابیه حوزه مرکزی شامل بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد، بندرخمیر و بوموسی، ۱۰ نفرحوزه غرب هرمزگان شامل بندرلنگه، بستک و پارسیان و ۹ نفر در حوزه شرق هرمزگان شامل میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد وارد عرصه رقابت برای پنج کرسی نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می شوند.

هرمزگان دارای پنج کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی شامل، حوزه مرکزی شامل بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و بوموسی سه نفر، حوزه شرق هرمزگان شامل، میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد یک نفر و درحوزه غرب این استان ازقبیل، بندرلنگه، بستک و پارسیان یک نفر است.

براساس سرشماری سال ۹۵ استان هرمزگان، یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد یک‌میلیون و۱۷۴هزار و۱۶۴ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که بر این اساس ۷۲هزار و ۴۰۲نفر رای اولی در هرمزگان نماینده یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را انتخاب می‌کنند.

یکهزار و ۳۱۸ شعبه اخذ رای در مناطق مختلف شهری و روستایی هرمزگان در نظر گرفته شده که ۷۸۵شعبه ثابت و ۵۳۳ شعبه سیار است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =