تعطیلی مدارس ایلام به روند شمارش آرا بستگی دارد

ایلام - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش ایلام گفت: تعطیلی مدارس این استان در روز شنبه سوم اسفندماه به روند شمارش آرا بستگی دارد.

اسفندیار رستم‌زاد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اینک روند رای گیری در شعب ادامه داشته و تصمیم‌گیری در خصوص تعطیلی مدارس بستگی به مدت زمان شمارش آرا دارد.

وی ادامه داد: چنانچه شمارش آرا در مدارسی که به عنوان شعب اخذ رای فعالیت دارند طولانی شود تصمیم‌گیری برای تعطیلی مدارس برای روز شنبه انجام خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام با ذکر اینکه ۶۷ مدرسه در شهر ایلام به عنوان شعبه اخذ رای فعالیت دارند، بیان کرد: در صورت تصمیم‌گیری برای تعطیلی مدارس اطلاع‌رسانی لازم انجام خواهد شد.

استان ایلام دارای سه کرسی در مجلس شورای اسلامی است که دو کرسی آن متعلق به حوزه شمالی شامل شهرستان های ایلام، سیروان، چرداول، هلیلان، ایوان، مهران و ملکشاهی  است و یک کرسی متعلق به حوزه جنوبی شامل شهرستان های دهلران، دره شهر، بدره و آبدانان است.

در استان ایلام از بین ۱۳۹ نفر داوطلب، صلاحیت ۶۱ نامزد نهایی از سوی شورای نگهبان تایید شد که در روزهای اخیر با انصراف تعدادی از این افراد در نهایت ۲۷ نفر در حوزه شمالی و ۱۸ نفر در حوزه جنوبی به رقابت خواهند پرداخت.

۴۵۱ هزار نفر از مردم استان واجد شرایط شرکت در انتخابات دوم اسفند ماه امسال هستند که این از این تعداد ۳۱۷ هزار نفر در حوزه شمالی و ۱۳۴ هزار نفر نیز مربوط به حوزه جنوبی استان است.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه همزمان با سراسر کشور در ۵۵۴ شعبه ثابت و سیار شهری و روستایی در نقاط مختلف استان ایلام در هر دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران در حال برگزاری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =