هجدهمین جایزه ادبی «صادق هدایت» به ۴ بانو رسید

تهران- ایرنا- برگزیدگان هجدهمین دوره مسابقه داستان‌نویسی «صادق هدایت» معرفی شدند؛ هر چهار برگزیده و شایسته تقدیر این جایزه بانوان بودند.

امسال حدود هزار نویسنده از ایران، کشورهای همسایه و ایرانیان خارج از کشور در مسابقه ادبی داستان کوتاه نویسی صادق هدایت شرکت کردند. این هجدهمین سال برگزاری مسابقه بود. برندگان نهایی این دوره از مسابقه به این ترتیب اعلام شدند: دلارام دلنواز نویسنده داستان «شاید شانس با من یار شود» نفر اول و برگزیده بود که تندیس صادق هدایت به او اهدا شد.
 
سه نفر بعدی که در مقام دوم و تقدیر قرار گرفته و لوح افتخار مسابقه را دریافت کردند به این شرح هستند:
 
مهسا اسدپور
نویسنده داستان «تصویر نفردوم از راست»
 
متینه ایقائی
نویسنده داستان «پوشیده در برگ‌ها»
 
راضیه مهدی‌زاده نویسنده داستان «زندگی جای دیگری است»
 
برای نخستین بار در این مسابقه ادبی تمام برندگان را بانوان تشکیل دادند، همچنین امسال گردهمایی‌ای برای برندگان این مسابقه برگزار نشد و برندگان در دفتر جهانگیر هدایت حضور یافته و جوایز خود را دریافت کردند.
 
مهسا اسدپور به علت معذوریت و اقامت در تبریز نتوانست در این مراسم شرکت کند و سحر آرین به نمایندگی از او این جایزه را دریافت کرد. همچنین به این دلیل که راضیه مهدی‌زاده در آمریکا اقامت دارد خواهر او، ریحانه مهدی‌زاده به نمایندگی در مراسم حضور یافته و جایزه را تحویل گرفت.

جایزهٔ ادبی صادق هدایت، جایزه‌ای است ادبی که سالانه به داستان‌های کوتاه منتشر نشده در زمینه ادبیات داستانی به زبان فارسی در ایران توسط بنیاد صادق هدایت و وبگاه سخن اعطا می‌شود. این مسابقه ادبی که از سال ۱۳۸۱ آغاز به کار کرده است، تا سال ۱۳۸۵ توسط بنیاد صادق هدایت و وبگاه سخن مشترکاً برگزار می‌شد، ولی از سال ۱۳۸۵ به بعد به تنهایی توسط بنیاد صادق هدایت برگزار می‌شود.

هر نویسنده می‌تواند فقط یک داستان کوتاه منتشرنشده خود را برای شرکت در مسابقه ارسال کند. داستان ارسالی نباید از هزار کلمه کمتر و از چهارهزار کلمه بیشتر باشد. همچنین نویسندگانی که در این مسابقه شرکت میکنند باید تا تعیین برندگان و انتخاب داستان‌ها برای چاپ در مجموعه آثار برگزیده، از درج داستان ارسالی خود در کتاب‌ها، نشریات و سایت‌های اینترنتی یا ارسال برای مسابقه داستان‌نویسی دیگر خودداری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =