امام‌جمعه قم: حضور در پای صندوق‌های رای بر اقتدار نظام می‌افزاید

قم ـ ایرنا ـ امام‌جمعه قم گفت: حتی یک رای ما در انتخابات امروز، دشمنان را از مرزهای کشور دورتر کرده و بر عزت و اقتدار ایران اسلامی می‌افزاید.

آیت‌الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر مقدس قم افزود: انتخابات یک آزمون بزرگی الهی و یک وظیفه شرعی و انقلابی است، ازاین‌رو هرکدام از مردم باید به همراه دیگران به‌پای صندوق‌های رأی بیایند.

وی بابیان این‌که برگزاری ۳۷ انتخابات در چهار دهه گذشته انقلاب در جهان بی‌نظیر است، حضور پرشور و باشکوه ملت غیور ایران اسلامی در تمامی انتخابات را موردتوجه قرار داد و گفت: همه ارکان قدرت در کشورمان بر اساس آرای مستقیم یا غیرمستقیم مردم شکل می‌گیرد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به وظایف و تکالیف بسیار حساس نمایندگان مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: قانون‌گذاری، نظارت و شکل‌گیری دولت آینده بر اساس آرای مردم، سه عرصه حساس و پیچیده در برابر نمایندگان مجلس است.

وی بابیان این‌که جبهه کفر و استکبار تلاش‌ها و هزینه‌های بسیاری برای دور کردن مردم کشورمان از پای صندوق‌های رأی انجام داد، تصریح کرد: مردم کشورمان همان‌طور که در تشییع پیکر مطهر سردار حاج قاسم سلیمانی و راهپیمایی ۲۲ بهمن به صحنه آمدند، امروز هم دشمنان اسلام و انقلاب را از غلبه بر نظام اسلامی ناامید خواهند کرد.

اعرافی اظهار داشت: انتخابات در جمهوری اسلامی ایران بر اساس قانون برگزارشده و قدرت را دست‌به‌دست می‌کند و تحریم شورای نگهبان از سوی آمریکایی‌ها نشان‌دهنده اهمیت انتخابات و انتخاب افراد اصلح است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری مراسم بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی در بیش از ۸۰ کشور جهان، امواج انقلاب اسلامی را سرمایه‌ای ارزشمند دانست و گفت: انسان‌های مغرض و معاند نمی‌خواهند این عمق و جایگاه انقلاب اسلامی را در میان ملت‌های دنیا ببینند.

خطیب جمعه قم بابیان این‌که مردم کشورمان باید به اوج عزت و اقتدار انقلاب اسلامی و چنین رهبری افتخار کنند، گفت: ایران اسلامی هیچ‌گاه حضور بی‌قانون و بی‌منطق در جهان نداشته و میلیون‌ها عاشق و دلداده انقلاب بر اساس ایمان و اعتقاد در جهان شکل‌گرفته است.

وی همچنین در رابطه با ویروس کرونا بر ضرورت مراقبت‌های بهداشتی و قواعد پیشگیری تأکید کرد و گفت: ما هیچ‌گاه نباید از خداوند متعال غافل شویم و باید به‌شدت از بزرگنمایی و هراس افکنی در میان مردم در رابطه با این بیماری که چیزی شبیه آنفلوانزاست پرهیز کنیم.

اعرافی در حاشیه سخنرانی خود گلایه مردم در رابطه با عدم استقرار صندوق‌های اخذ رأی در مصلای قدس را وارد دانست و گفت: مصلای نماز جمعه پایگاه فکر و فرهنگ و اعتقاد جامعه است و باید صندوق‌های رأی در این انتخابات و انتخابات آینده در این محل مستقر شود.

رسانه‌های معاند نمی‌توانند ملت ایران را از مسیر انقلاب منحرف کنند

رییس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم گفت: سم‌پاشی رسانه‌های معاند و دسیسه‌های مستکبران، ملت غیور ایران اسلامی را هرگز از مسیر اسلام و انقلاب منحرف نمی‌کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد فرخ فال با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: مردم کشورمان در چهار دهه گذشته همواره مطیع و پیرو امام و رهبر خود بوده‌اند و در برابر جبهه کفر و استکبار ایستاده‌اند.

وی در ادامه افزود: امروز مردم مؤمن، انقلابی و همیشه درصحنه ایران اسلامی بار دیگر به رهبر معظم انقلاب لبیک گفته‌اند و باوجود همه توطئه‌های دشمنان و بدخواهان از ابتدای صبح در پای صندوق‌های رأی جمع شده‌اند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از ساعت ۸ صبح امروز جمعه دوم اسفندماه هم‌زمان با سراسر کشور در ۶۶۹ شعبه اخذ رای استان قم آغاز شد.

بر اساس برآورد جمعیت قم، از مجموع ۸۲۰ هزار و ۵۸۸ تَن واجدان شرایط انتخابات در قم ۴۷۱ هزار و ۹۶۷ تَن مَرد و ۴۰۸ هزار و ۶۲۰ تَن‌ زن هستند و ۴۲ هزار و ۶۸۸ تَن‌ نیز رای اولی بوده و سه نماینده را راهی مجلس شورای اسلامی و یک نماینده را نیز راهی مجلس خبرگان رهبری می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =