کرونا حریف اراده تهرانی‌ها نشد

تهران - ایرنا - شهروندان پایتخت نشین، در حالی که ماسک‌های بهداشتی زده‌اند و توصیه‌های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا را رعایت می‌کنند، برای انتخاب نامزدهای مورد نظر خود در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در پای صندوق های رای حاضر شدند.

کرونا ویروس که از اواخر هفته گذشته در ایران مشاهده شده و تاکنون ۲ نفر را در قم به کام مرگ کشانده؛ نتوانست در شور انتخاباتی مردم تهران تاثیر بگذارد  و مردم را از حضور در پای صندوق های رای باز دارد.

شهروندان تهرانی در حالی که امروز از ماسک های بهداشتی و دستکش استفاده می کنند، به صورت گسترده پای صندوق های رای حضور یافته اند و با حوصله اسامی 30 نفر از نامزدهای مورد نظر خود را برگه تعرفه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می نویسند و درون صندوق می اندازند.

آنها امروز همچنین سه نامزد مجلس خبرگان رهبری را به صورت استانی در اولین میاندوره ای انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان انتخاب می کنند.
  
به گزارش خبرنگاران ایرنا، شهروندان در شمال تهران بیشترین کسانی هستند که برای حضور در پای صندوق ها از ماسک بهداشتی استفاده می کنند.

«محمد اصلاحی» جوان رای دهنده ای است که رای خود را در آستان مقدس امامزاده صالح(ع)  تجریش به صندوق انداخته است. ‌ او می گوید: من هم مثل بسیاری از شهروندان از ماسک استفاده کرده ام اما و در صف رای دادن حضور دارم.

وی می افزاید: درست است ویروس مهلک کرونا وارد ایران شده اما از یکطرف، با مراقبتهای لازم می توان جلوی آن را گرفت و از طرف دیگر اینکه، این نگرانی نباید ما را از مساله مهم شرکت در رای گیری بازدارد چون انتخابات تعیین سرنوشت یک ملت است.

«فریده ابراهیمی» شهروند دیگری است که در منطقه ۸ در شرق تهران ساکن است و برای رای دادن به دبیرستان برهانی این منطقه آمده است.

 او می گوید:‌ ابتدا تردید داشتم که از منزل خارج شوم؛ نگران بودم که در شعب اخذ رای ویروس کرونا باشد، ‌ اما خوشبختانه در محل اخذ رای همه چیز عادی است و من هم بدون دغدغه رای دادم.

ابراهیمی می افزاید: سایر شهروندان هم بدون نگرانی در پای صندوق ها حضور دارند و رای خود را به صندوق می اندازند.

«حسن خانی» مرد مسنی است که بدون استفاده از ماسک برای رای دادن در ساعت های اولیه اخذ رای در جنوب تهران پای صندوق های رای حاضر شده است.

 او می گوید: از روزهای گذشته درباره اینکه افراد مسن بیشتر به بیماری کرونا مبتلامی شوند؛ اخباری شنیده ام اما این موضوع مانع نمی شود که از حق خود برای رای دادن چشم پوشی کنم.

وی تاکید دارد که مردم تهران باید افراد اصلح را انتخاب کنند و بتوانند قدمی برای داشتن آینده ای بهتر برای کشور بردارند.

«طاهره امینی» هم خانم خانه داری است که برای رای دادن به مسجد النبی (ص) در میدان نبوت (هفت حوض) تهران رفته است.

 او می گوید:‌ ویروس کرونا هر چقدر هم قوی باشد، نمی تواند در اراده مردم ما تاثیری داشته باشد.

او در عین حال تاکید دارد: وزارت بهداشت و متولیان امر باید برای پیشگیری از شیوع این بیماری تلاش کنند و مردم هم به مسئولان اعتماد داشته باشند و تحت تاثیر اخبار بیگانگان در این خصوص قرار نگیرند.

به عقیده خانم امینی، رای مردم تهران با داشتن ۳۰ نماینده در مجلس شورای اسلامی بیشترین تاثیر را در چینش مجلس دارد زیرا بیش از یک دهم کرسی های مجلس را در اختیار دارند و باید تلاش کنند که بهترین افراد را به مجلس بفرستند.  

 در همین راستا، انوشیروان بندپی، استاندار تهران صبح امروز جمعه هنگام آغاز رای گیری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری در استان تهران گفت که به دلیل رعایت نکات ایمنی و بهداشتی، استفاده از استامپ هنگام رای گیری در شعبات اخذ رای این استان به صورت اختیاری است و الزامی به استفاده از آن وجود ندارد.

وی تاکید کرد که مردم نگران شیوع ویروس کرونا نباشند اما برای حفظ ایمنی و سلامت مردم در شعب اخذ رای استفاده از استامپ، اختیاری شده است.

«شکراله حسن بیگی» رییس ستاد انتخابات استان تهران هم از تجهیز شعب اخذ رای به ژل و مایع ضد عفونی کننده خبر داد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از بامداد امروز (جمعه دوم اسفندماه) آغاز شده است.

بنا به اعلام ستاد انتخابات استان تهران، شمار افراد واجد شرایط حق رای در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در این استان، ۹ میلیون و ۶۴۴ هزار و ۹۸۱ نفر است که تعداد ۲۰۰ هزار و ۱۹۸ نفر رای اولی هستند.  

در کل کشور ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد، ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۷۶۶ نفر کسانی هستند که با رسیدن به سن ۱۸ سالگی برای اولین بار می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

۶ هزار و ۶۸۹ شعبه اخذ رای نیز در استان تهران برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای خبرگان رهبری پیش‌بینی شده که از این تعداد، ۶ هزار و ۱۱۲ شعبه شهری، ۵۷۷ شعبه روستایی و ۴۶۱ شعبه سیار اخذ رای است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =