عزل معاون سیاسی فرماندار جاجرم به علت تخلف انتخاباتی

بجنورد- ایرنا- رییس ستاد انتخابات خراسان شمالی گفت: معاون سیاسی فرماندار جاجرم، به علت ورود غیرمجاز به فعالیت‌های انتخاباتی برکنار شد.

ولی الله حیاتی روز جمعه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: معاون سیاسی فرماندار جاجرم،  به دستور استاندار خراسان شمالی و به علت ورود و دخالت غیرقانونی در عرصه انتخابات، برکنار شده است.

وی افزود: فعالیت های انتخاباتی غیرقانونی و طرفداری از یک نامزد در روز انتخابات، علت برکناری این مسوول است.

در هفته جاری معاون عمرانی فرماندار شیروان هم به علت طرفداری از یک نامزد انتخاباتی و ورود غیرقانونی به انتخابات، با دستور استاندار برکنار شده بود.  

استان خراسان شمالی دارای چهار کرسی مستقل نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است و شهرستان فاروج در این استان نیز با شهرستان قوچان در خراسان رضوی مشترکا یک کرسی نمایندگی در خانه ملت دارند.

اکنون ۴۵ نامزد انتخاباتی در این استان برای راهیابی به مجلس رقابت دارند.

خراسان شمالی همچنین دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری است که با توجه به درگذشت آیت الله حبیب الله مهمان نواز، نماینده چهار دوره این استان در مجلس خبرگان رهبری در اردیبهشت پارسال، جایگزین وی در انتخابات اسفند ماه امسال برگزیده خواهد شد.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات خراسان شمالی، در این استان ۸۶۳ هزار نفری، بیش از ۶۵۸ هزار نفر در انتخابات پیش رو واجد شرایط رای دادن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =