امامان جمعه استان سمنان: انتخابات عید ملی ایرانیان است

سمنان- ایرنا- امامان جمعه استان سمنان با اشاره به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با شکوه هرچه تمام‌تر در کشور، این رویداد را عید ملی ایرانیان نامیدند.

امام جمعه موقت میامی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع  این شهر گفت: مردم باید در انتخاب نامزد اصلح دقت کرده و با آگاهی کامل به فرد مورد نظرشان رای دهند.

حجت الاسلام والمسلمین  اسماعیل عباس نژاد افزود: انتخابات روز امتحان در ایران اسلامی است که مردم باید وظیفه خود را انجام داده تا توطئه دشمنان خنثی شود.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در زمینه انتخابات، اظهار داشت : انتخابات عید ملی برای ایرانیان است و این روز بزرگ را با حضور باشکوه در انتخابات جشن می گیریم.

امام جمعه موقت میامی با اشاره به اینکه انتخابات یک تکلیف شرعی است، افزود : احقاق حق یکی از مهترین سفارش های رهبر معظم انقلاب در موضوع انتخابات است و حضور مردم در انتخابات راهی برای تحقق مجلس انقلابی است .

عباس نژاد با اشاره به اینکه مردم ایران اسلامی از آغازین ساعات رای گیری در شعبه های اخذ رای حضور یافته اند، تصریح کرد : مردم، با تحقیق، به نامزد اصلح و انقلابی رای بدهند .

امام جمعه موقت میامی افزود : ولایی و کارآمد بودن از مهمترین شاخصه های نامزد اصلح است و مردم با انتخاب اصلح و تشکیل مجلس انقلابی امید دشمنان را به یاس تبدیل کنند.

منتخبان مسوول وعده‌های انتخاباتی خود هستند

امام جمعه موقت دامغان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مصلی امام خمینی (ره) این شهر،گفت: فرد منتخب در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باید بداند که در برابر رای مردم و وعده‌هایی که داده مسوول است.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد فوادیان افزود: نماینده منتخب مردم باید امانت‌دار خوبی برای مردم باشد و در برابر مردم خود را خاضع و فروتن بداند.

وی ادامه داد: نامزدهای انتخاباتی نیز با احترام به رای مردم، فردای انتخابات را به روز رفاقت، مهربانی، همدلی و وحدت تبدیل کنند تا در کنار هم به اعتلای شهر و کشور کمک کنند.

فوادیان به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: مردم از شورای نگهبان، هیات‌های اجرایی و نظارت، انتظامات و تمامی دست‌اندرکاران که زمینه انتخابات ایرانی و اسلامی سالم را فراهم کردند سپاسگزارند.

وی اظهارداشت: بدون شک، به همه دست‌اندرکاران و شورای نگهبان اعتماد داریم که در پایان برگزیده مردم از صندوق خارج می‌شود.

وی افزود: از همه نامزدها که با تعیین اهداف و بیان وظایف و مسوولیت‌های خود حاضر شدند که بار سنگین نمایندگی را به دوش بکشند تشکر می‌کنیم.

امام جمعه موقت دامغان گفت: مردم در این انتخابات با حضور پرشور خود، با امام راحل، رهبری، خون شهدا و به ویژه علمدار انقلاب، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی تجدید پیمان کردند.

اخبار مرتبط