مشارکت ۳۵ درصد ایلامیان در انتخابات

ایلام- ایرنا - معاون سیاسی امنیتی استاندار و رییس ستاد انتخابات استان ایلام گفت: ۳۵ درصد مردم این استان معادل ۱۵۱ هزار نفر تا ساعت ۱۶ امروز جمعه دوم اسفندماه در ۲ حوزه انتخابیه شمال و جنوب در انتخابات مشارکت کردند.

محمد نوذری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا روند مشارکت در انتخابات در ایلام را رو به افزایش عنوان کرد و افزود: مردم استان از ساعت‌های ابتدایی آغاز فرآیند رای‌گیری در پای صندوق‌های رای حاضر شدند و هم‌اکنون بدون ازدحام و مشکل خاصی رای‌گیری در جریان است.

وی تعداد کل وجدان شرایط رای دادن در ۲ حوزه انتخابیه استان ایلام را ۴۵۱ هزار نفر ذکر کرد و اظهار داشت: میانگین مشارکت مردم این استان در ۱۰ دوره گذشته انتخابات مجلس شورای اسلامی ۷۵ درصد بوده است که از ۷۰ درصد معیار مشارکت حداکثری نیز بالاتر است.

مردم شرکت در انتخابات را به ساعات پایانی موکول نکنند

معاون سیاسی امنیتی استاندار و رییس ستاد انتخابات استان ایلام از مردم استان خواست: حضور در انتخابات را به ساعات پایانی موکول نکنند و در این ساعات باقی‌مانده به پای صندوق‌های رای بروند.

نوذری تاکید کرد: به طور قطع مردم آگاه استان با حضور حداکثری در انتخابات سرنوشت خود را تعیین می‌کنند و اقتدار ملی را به منصه ظهور می‌رسانند.

وی افزود: ایلام همواره جزو استان‌های پیشتاز در عرصه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی بوده که امیدواریم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز جزو استان‌های پیشتاز باشد.

 وی با قدردانی از مشارکت بالای مردم استان و تلاش‌های عوامل اجرایی و اعضای شعب اخذ رای در استان گفت: مردم با حضور حداکثری خود توطئه‌های دشمنان نظام را خنثی می‌کنند.

استان ایلام دارای سه کرسی در مجلس شورای اسلامی است که ۲ کرسی آن متعلق به حوزه شمالی شامل شهرستان های ایلام، سیروان، چرداول، هلیلان، ایوان، مهران و ملکشاهی  است و یک کرسی متعلق به حوزه جنوبی شامل شهرستان های دهلران، دره شهر، بدره و آبدانان است.

در استان ایلام از بین ۱۳۹ نفر داوطلب، صلاحیت ۶۱ نامزد نهایی از سوی شورای نگهبان تایید شد که در روزهای اخیر با انصراف تعدادی از این افراد در نهایت ۲۷ نفر در حوزه شمالی و ۱۸ نفر در حوزه جنوبی به رقابت خواهند پرداخت.

۴۵۱ هزار نفر از مردم استان واجد شرایط شرکت در انتخابات دوم اسفند ماه امسال هستند که این از این تعداد ۳۱۷ هزار نفر در حوزه شمالی و ۱۳۴ هزار نفر نیز مربوط به حوزه جنوبی استان است.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه همزمان با سراسر کشور در ۵۵۴ شعبه ثابت و سیار شهری و روستایی در نقاط مختلف استان ایلام در هر دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =