۲ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۷
کد خبرنگار: 840
کد خبر: 83683912
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

انتخاب امروز تمام مردم ایران

استان‌ها- ایرنا- امروز روی هر نقطه‌ای از نقشه ایرانمان دست بگذاریم مملو از مردمی است که نمی‌خواهند انقلاب خود را تنها بگذارند. شاید بسیاری از هموطنان نمی‌دانند که بار چندم است رای می‌دهند فقط این را می‌دانند که هر وقت انتخابات بوده، آنها هم حضور داشته‌اند تا امروز.

الان هم می خواهند رای دهند و تا عمر باقی است هر وقت انتخابات باشد، می‌آیند و در تعیین سرنوشت کشور به سمت پیشرفت و خوشبختی شریک می شوند.

آری، مهم نیست چند بار رای داده باشی مهم این است که هر وقت پای انتخابات در میان باشد به میدان بیایی. حتی اگر از آسمان سنگ ببارد چه رسد به برف و باران.

مثل مردم آذربایجان غربی که در برخی از شهرستان‌های این استان از دقایق اولیه آغاز زمان رای‌گیری در شعبه‌های اخذ رای حضور یافته‌اند و در حالی که هوای سرد زمستانی همچنان حاکم‌ است و برف در پیاده‌روها و جلو شعبه‌های انتخاباتی دیده می‌شود، پیر و جوان، کوچک و بزرگ و زن و مرد در کنار هم ایستاده‌اند تا پیشتر از دیگران در ثواب رای‌دادن شریک شوند.

حضور زنان و مردان کهنسال با عصا و ویلچر (صندلی‌های متحرک)، زوج‌های جوان، جوانان دانشجو و حتی دانش‌آموزان رای اولی، بانوان و مادران نوزاد در آغوش از جمله جلوه‌های بارز ساعات اولیه رای‌گیری در آذربایجان‌غربی به شمار می آیند.

حضور پر شور مردم دیار آریوبرزن

مردم قدرشناس، وفادار و همیشه در صحنه کهگیلویه و بویراحمد هم از همان ساعات اولیه صبح در صفوفی فشرده و دشمن هراس با شور، نشاط و امید و با حضور در شعب اخذ رای آماده خلق حماسه ای دیگر در این آزمون سیاسی شده اند. از جای جای این استان، شهرها و مناطق مختلف حاکی از حضور بانشاط و امیدآفرین مردم در پای صندوق های رای است.

مردم دیار آریو برزن که همواره در همه صحنه های حساس و سرنوشت ساز با بینش عمیق و سیاسی خود حضوری افتخار آمیز داشته اند این بار نیز آماده اند تا با حضوری متفاوت برگ زرین دیگری را به افتخارات خود بیفزایند.

حضور مردم رشت در جشن ملی انتخابات لحظه به لحظه بیشتر می شود

هنوز ظهر نشده رییس ستاد انتخابات گیلان، حضور پرشور گیلانیان در جشن ملی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را قابل ستایش بیان می کند و می گوید: تاکنون (قبل از ظهر) بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر از مردم استان پای کار آماده اند که بیشترین حضور مربوط به سنین ۵۵ تا ۶۵ سال است.

کرونا هم نتوانست از شور مردم انقلابی قم در انتخابات بکاهد

می گویند کرونا به قم آمده است و اصلا اولین مبتلا به این بیماری را هم از قم اعلام کردند اما جالب این است که کرونا هم نتوانست از شور مردم انقلابی قم در انتخابات بکاهد. به عبارت دیگر با وجود اینکه شهر قم چند روزی است با ویروس کرونا دست‌وپنجه نرم می‌کند اما از ساعات ابتدایی آغاز رای گیری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، مردم ولایتمدار قم همچون سال‌های گذشته با حضور پرشور در انتخابات بازهم حماسه‌ای دیگر آفریدند.

مردم با حضور در شعب اخذ رای در مساجد و مدارس در انتخابات شرکت کرده اند و این شعب شاهد حضور گسترده مردم همیشه در صحنه شهر مقدس قم است که با حضور خود در این صحنه بار دیگر ندای عزت، وحدت و سربلندی ایران عزیز را سردادند.

بهرام سرمست، استاندار قم نیز امروز پس از حضور در ستاد انتخابات استان و انداختن رای خود در صندوق در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد: تمام تمهیدات بهداشتی لازم برای برگزاری انتخابات باشکوه و گسترده در قم اندیشیده شده است و شهروندان بدون هیچ نگرانی می‌توانند در پای صندوق‌های رای حاضر شوند.

سبابه‌های فیروزه‌ای در تهران به عشق سردار دل‌ها 

امروز پایتخت نشینان هم بار دیگر به صحنه آمده اند تا با آغشته کردن انگشت های سبابه به رنگ آبی فیروزه ای و انداختن برگ های زرین نه به «قهر با صندوق‌های رای» بگویند و اینگونه عشق و محبت خویش به سردار دل‌ها شهید قاسم سلیمانی و ولی فقیه را به نمایش بگذارند.

مردم از ساعات اولیه روز در شعبه های اخذ رای حضور پیدا کرده اند، بعضی ها علت حضورشان را عشق و ارادت به سردار دل ها و ادامه راه ایشان می دانند، بعضی دیگر به خاطر تبعیت از رهبر معظم انقلاب اسلامی، بعضی برای اقتدار و عزت کشورشان عنوان می کنند و هر کسی با هدفی آمده است.
زن و مرد، پیر و جوان با شور و اشتیاق آمده اند تا دوباره حماسه حضورشان را در یادها ملت های آزاده و آزادیخواه ماندگار کرده و با انتخاب آگاهانه به نمایندگان خود، اعتماد کرده و آنان را بهارستان نشین کنند.
 

مردم ورامین در انتخابات گل کاشتند

مردم شهید پرور شهرستان ورامین، دیار ۱۵ خرداد که در تمامی عرصه‌های نظام، پیشگام در حراست از ارزش‌های انقلاب هستند، با حضور در شعب اخذ رأی صلابت حضور خود را دفاع از نظام ثابت کرده اند و با حضور حماسی خود بار دیگر گل کاشتند.

این مردم نیز از نخستین دقایق برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری، با حضور پرشور در شعب اخذ رأی بار دیگر پایبندی خود را به آرمان های انقلاب اسلامی ثابت کردند.
 

الوندنشینان در قله‌ حماسه انتخابات

در ساعت های اولیه یک روز تعطیل؛ اما خیابان های شهر سکوت صبح جمعه را نشان نمی‌دهد و گویی انجام مسوولیت برای همدانی ها، ساعت و زمان نمی شناسد و مردم در تمام هزار و ۲۷۸  شعبه اخذ رای همدان شناسنامه به دست حاضر شده اند.

همدانی ها همزمان با شروع رای گیری در سراسر کشور در صفوفی منظم در شعب اخذ رای استان آماده خلق حماسه‌ای دیگر شدند تا بار دیگر بر قله‌های حماسه انتخابات بدرخشند.

از همین دقایق اولیه آغاز رای گیری بیشتر شعبه های رای در مرکز استان و شهرستانها با استقبال چشمگیر مردم روبرو شده است.

مردم خراسان جنوبی در صف رای

مردم خراسان جنوبی از دقایق اولیه آغاز انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شعب اخذ رای حضور یافتند به طوری که اکنون در اغلب شعب به ویژه در مرکز استان صفوف به هم پیوسته مردم دیده می‌شود.

دقایقی قبل از گشوده شدن درهای شعب اخذ رای، برخی از شهروندان مرکز استان و سایر شهرستان‌ها، بیرون شعب به انتظار ایستاده بودند و بعد از گشایش درها، حضور کم سابقه جمعیت در دقایق اولیه، نمایشی از شور و شعور سیاسی مردمان این خطه از سرزمین ایران را به نمایش گذاشت.

حضور پرشور میاندوآبی‌ها در نخستین ساعات رای‌گیری

حضور اقشار مختلف مردم در پای صندوق‌های اخذ رای از نخستین ساعات رای‌گیری بسیار پرشور و گسترده است. در برخی از شعبه‌های اخذ رای هم‌اکنون صف طولانی رای‌دهندگان قابل مشاهده است و صدها نفر در این شعبه‌ها شناسنامه به دست منتظر هستند تا رای خود را به صندوق بیاندازند.

زنان و مردان و به ویژه جوانان و نیز رای‌اولی‌ها با شور و اشتیاق خاصی دوشادوش هم در شعب رای‌گیری حضور یافته‌اند تا بار دیگر حماسه‌ای سیاسی را رقم بزنند و ثابت کنند مردم ایران، سرنوشت خودشان را به دست خود رقم خواهند زد و به تبلیغات منفی رسانه‌های دشمنان گوش نمی‌دهند.

صف‌های طولانی در شعب اخذ رای دزفول

مردم شهرستان دزفول از دقایق اولیه آغاز فرآیند رای گیری انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور پرشور در شعبه‌های اخذ رای، آرای خود را به صندوق انداختند.

هم اکنون صفوف به هم پیوسته و جمعیت فشرده در بسیاری از شعب اخذ رای شهر دزفول و همچنین شهرهای اقماری از جمله صفی‌آباد، میانرود، شهر امام، منتظران، شهیون، سردشت و دیگر شهرها و روستاهای این شهرستان مشاهده می‌شود و اعضای شعب در حال اخذ آرای مردم هستند.

حضور زنان و مردان و پیر و جوان در صف‌های به هم پیوسته رای گیری در شهرستان دزفول شور و شعفی وصف ناشدنی به انتخابات این دوره بخشیده است.
 

مشارکت چشمگیر مردم پاوه و اورامانات از همان آغاز انتخابات

مردم پاوه و سرزمین زیبایی اورامانات از همان ساعات اولیه انتخابات، حضوری چشمگیر داشتند. به گفته پرویز ایده پور، رییس مرکز حوزه انتخابیه شهرستان های پاوه و اورامانات در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حدود ۱۷۶ هزار نفر از شهروندان شهرستان های پاوه و اورامانات (جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی) حق رای دارند.

پیروان ادیان الهی هم رای می دهند
پای رای که به میان می آید دین و آیین نمی شناسد همه می آیند مثل هموطنان کلیمی، ارمنی و زرتشتی در شهرهایی مختلف ایران مثل شیراز و اصفهان. پیروان ادیان الهی همزمان با دیگر شهروندان شیرازی، جمعه دوم اسفند۹۸ برای انتخاب نمایندگان خود به پای صندوق‌های رای رفتند.الان هم چهار شعبه اخذ رای برای پیروان ادیان الهی (ارامنه، زرتشتیان و کلیمیان) در شهر شیراز در نظر گرفته شده است

رییس شورای خلیفه‌گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران گفته است: حضور ارامنه در انتخابات مجلس شورای اسلامی، پُرشور و یکپارچه است.

ارامنه استان اصفهان حضور در انتخابات را وظیفه خود می‌دانند و با شور و شوق فراوان در انتخابات حضور فعال دارند و تاکنون هم تعدادی از آنها رای خود را به صندوق‌ها انداخته‌اند.

باز هم هست باز هم صف های طولانی رای دهندگان در سراسر ایرانمان هست اگر نام نمی بریم از حوصله این گزارش خارج است. امروز واجدین شرایط رای می دهند.  قرار است تا ساعت 18 امروز دوم اسفند رای گیری باشد اما به احتمال بسیار زیاد این زمان، تمدید می شود.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ۸ صبح امروز - جمعه - در ۲۰۸ حوزه انتخابیه آغاز شد و ۱۶ هزار و ۱۴۵ نفر برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی داوطلب شدند.

همچنین ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد، ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۷۶۶ نفر به رای اولی ها اختصاص دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =