نماز اول وقت دست‌اندرکاران انتخابات در کنیسه یهودیان شیراز، نمادی از وحدت

شیراز- ایرنا- نماز اول وقت دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات یازدهمین‌ دوره مجلس شورای اسلامی در شعبه اخذ رای از کلیمیان شیراز که در محل کنیسای پیروان این دین الهی اقامه شد، جلوه‌ و نمادی از وحدت ادیان الهی را به نمایش گذاشت و با استقبال کلیمیان نیز روبرو شد.

پیروان ادیان الهی شامل کلیمیان،‌ زرتشتیان و ارامنه شیراز همگام با دیگر اقشار ملت ایران جمعه دوم اسفندماه پای صندوق‌های رای رفتند تا نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی را انتخاب کنند.
در این میان،‌حضور نمایندگان فرمانداری شیراز که برای نظارت بر انتخابات در حوزه کلیمیان در کنیسای کلیمیان شیراز حضور یافته بودند، ظهر هنگام، نماز ظهر و عصر خود را در کنیسا اقامه کردند.
این رویداد که با تاکید بر پیوند وحدت ملی و هویت ایرانی آمیخته است، تصویری منحصر به فرد را خلق کرد.

پیامی وحدت‌بخش از تصویری ناب
دبیر انجمن کلیمیان شیراز در گفت و گو با ایرنا این رویداد را حاوی پیامی وحدت‌بخش دانست و آن را تصویری ناب خواند که حرف های بسیاری برای گفتن دارد.
امیر دوستان عنوان کرد: روند رای‌گیری از لحاظ شکلی و اجرایی مطابق قوانین جاری کشور در حال انجام است و هیات اجرایی و نظارت بر انتخابات نیز در دو حوزه در نظر گرفته شده برای کلیمیان حضور دارند.
‌تعداد واجدان شرایط رای‌گیری جامعه کلیمیان استان فارس حدود یک هزار نفر است. کلیمیان ایران در انتخابات مجلس یازدهم از بین دو نامزد، یکی از آن‌ها به عنوان نماینده کلیمیان برمی‌گزینند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =