وزیر دفاع ترکیه: آمریکا سامانه پاتریوت برای ما می فرستد

تهران – ایرنا - « خلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه گفت که آمریکا بعداز گسترش درگیری ها در سوریه و کشته شدن سربازان ترکیه در منطقه ادلب در شمال غرب سوریه، تصمیم گرفته برای ترکیه سامانه موشکی و پدافندی پاتریوت بفرستد. وی این حملات را به ارتش سوریه نسبت داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، آکار دیروز ( پنجشنبه) در گفت وگو با شبکه تلویزیونی « سی ان ان ترک» گفت که ترکیه با تهدید حملات هوایی و موشکی مواجه است، بنابراین به حمایت « پاتریوت» نیاز دارد.

وی هرگونه حمایت زمینی نیروی های آمریکائی از ارتش ترکیه در سوریه را رد کرد.

از ماه فوریه تاکنون ۱۶ نظامی ترکیه در ادلب سوریه کشته شده اند.

خبرگزاری فرانسه آورده است که درگیری های اخیر بین آنکارا و دمشق اختلافات فزاینده ای را بین ترکیه که از گروه های تروریستی در ادلب و روسیه که از نظام سوریه پشتیبانی می کنند ، ایجاد کرده است.

وزیر دفاع ترکیه در این مصاحبه گفت که « آنکارا درصدد رویاروئی با روسیه نیست» و مذاکرات با مقامات روسیه ادامه می یابد.

وی اضافه کرد که مدیریت حریم هوایی ادلب یکی از پرونده های مطرح است وترکیه خواستار عدم مداخله روسیه در آن است.

در ماه فوریه دو دور مذاکره بین روسیه و ترکیه برگزار شد اما تاکنون به توافقی قابل اجرا منجر نشده است.

خبرگزاری فرانسه تاکید کرده است که متقاعد کردن واشنگتن به تحویل موشک های پاتریوت برای آنکارا آسان نخواهد بود، زیرا ترکیه با وجود اعتراض آمریکایی ها ، سامانه موشکی دفاعی S-۴۰۰ روسی را خریداری کرده است.

آکار با بیان اینکه « موشک های S-۴۰۰ "فعال می شوند و هیچ کس در این خصوص شک نمی کند" ، تصریح کرد: با این حال ترکیه همچنان به دنبال خرید سامانه موشکی پاتریوت است که نسخه آمریکایی S-۴۰۰ شناخته می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =