رژیم صهیونیستی شهرک‌های جدید در کرانه باختری می‌سازد

تهران - ایرنا - وزیر جنگ رژیم صهیونیستی طرح مربوط به احداث صدها واحد مسکونی جدید در شهرک‌های صهیونیست نشین واقع در کرانه باختری را امضا کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این اقدام پس از آن صورت گرفت که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از تصمیم خود برای احداث صدها واحد مسکونی صهیونیست نشین خبر داد.

نفتالی بنت به کمیته عالی برنامه‌ریزی شهر یهودا و السامره (جعلی) واقع در کرانه باختری دستور داد که طرح احداث بیش از هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی در چند شهرک از جمله عیلی، تسوفیم در منطقه مرکزی کرانه باختری و نوقدیم، الون شوات در غوش عتسیون در جنوب کرانه باختری را تصویب کند.

قرار است این کمیته چهارشنبه هفته آینده برای تصویب این طرح تشکیل جلسه دهد.

این طرح از جمله احداث ۶۰۰ واحد مسکونی جدید در شهرک عیلی را شامل می شود که در حال حاضر حدود ۹۳۰ خانوار در آن بسر می برند.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و رییس حزب دست راستی گفته است که ما به کار ادامه می دهیم و یک وجب خاک به اعراب نخواهیم داد و برای تحقق این هدف باید ساخت و ساز کنیم.

وی افزود که شهرک سازی در یهودا و السامره جزو ارکان صهیونیسم است و ما باید آن را توسعه و به آن ادامه دهیم.

"بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر و رییس حزب "لیکود" رژیم صهیونیستی پنجشنبه شب و تنها دو هفته مانده به انتخابات کنست، وعده ساخت ۶ هزار و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی جدید برای یهودیان در جنوب قدس را داد.

به گزارش شبکه تلویزیونی "فلسطین الیوم" نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه پس از گسترش شهرک "جبل ابوغنیم" در جنوب قدس، با ساخت یک کوی صهیونیستی جدید در این شهرک نشین موافقت کرد.

براساس گزارش رسانه‌های رژیم صهیونیستی، قرار است که ۲ هزار و ۲۰۰ واحد شهرک‌سازی جدید در شهرک جبل ابوغنیم در کنار ساخت ۴ هزار واحد شهرک‌سازی در شهرک "جفعات همتوس" در جنوب قدس اشغالی ساخته شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =