رییس ستاد انتخابات اصفهان: فرآیند اخذ رای‌گیری در شهرستان‌ها به خوبی پیش می‌رود

اصفهان- ایرنا- رییس ستاد انتخابات استان اصفهان بعد از ارتباط تصویری با جمعی از فرمانداران و اطلاع از کم و کیف برگزاری انتخابات گفت: فرایند اخذ رای‌گیری در شهرستان‌های استان به خوبی پیش می‌رود و مشکلی خاصی تاکنون نداشته‌ایم.

حیدر قاسمی روز جمعه در این تماس تصویری با فرمانداران شهرستانهای سمیرم، کاشان، فریدن، خوانسار، خمینی شهر در ارتباط با انتخابات گفت و گو کرد.

این فرمانداران فرآیند برگزاری انتخابات در این شهرستانها را مناسب و براساس برنامه توصیف کردند که در حال برگزاری است.

فرماندار سمیرم گفت: فرآیند اخذ رای در ۶۵ شعبه، ۳۱ شعبه سیار و ۳۴ شعبه ثابت طبق برنامه زمان‌بندی در نقاط مختلف شهرستان کار خود را آغاز کرد.

محمدرضا عسگریان افزود: هزار و ۵۰۰ نفر در حوزه اجرا کار اخذ رای و نظارت را در شهرستان سمیرم برعهده دارند.

وی، حضور مردم در پای صندوق‌های رای شهرستان را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: آمار واجدان شرایط ۵۳ هزار و ۸۰۰ نفر است که تاکنون ۲۰ درصد در انتخابات شرکت کردند و حضور گسترده‌ای پای صندوق‌های رای داشتند.

فرماندار کاشان: انتخابات از ساعت اولیه رای گیری در ۳۰۳ شعبه اخذ رای در کاشان و آران و بیدگل آغاز شده است.

علی اکبر مرتضایی قهرودی ادامه داد: تمامی عوامل در شعب اخذ رای حضور و آمادگی کامل دارند همچنین پنج هزار و ۲۰۰ نفر از هیات اجرایی ما را در این امر یاری می‌کنند.

فرماندار خمینی شهر اظهارداشت: در این شهرستان همانند دیگر نقاط امر خطیر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۶۹ شعبه اخذ رای و پنج شعبه سیار بدون مشکلی در حال برگزاری است.

محمود مسلم زاده با بیان اینکه تاکنون ۲۱ هزار و ۷۵ اخذ رای در این شهرستان صورت گرفته است، ادامه داد: سه هزار و ۵۰۰ نفر از عوامل دست اندرکاران انتخابات است.

فرماندار نایین و خور و بیابانک گفت: طبق اعلام قبلی به اتفاق مسوولان از پنج و نیم صبح اقلام انتخابات تحویل و ساعت هشت رای گیری در این شهرستان آغاز شد.

رضا عقدایی ادامه داد: در برخی از دستگاه‌های احراز هویت و در حوزه آمار و ابلاغ مشکلاتی به وجود آمده است.

فرماندار فریدن گفت: دقایق اولیه آغاز رای گیری در حدود ۱۷۸ شعبه ثابت و سیار در کل حوزه انتخابیه شهرستان آغاز شده است.

سیدتقی معین الدینی افزود: سه هزار و ۸۰۰ نفر از عوامل نظارت در هفت حوزه فرعی و یک حوزه ارامنه برغم برودت هوا در این شهرستان مشارکت خوبی را شاهد هستند.

وی گفت: از ساعات اولیه آغاز رای گیری را شاهد بودیم و تاکنون مشکل خاصی نداشتیم و موانع کوچک با همکاری دستگاه‌های مرتبط برطرف شده است.

به گفته وی کار نکردن دستگاه‌های احراز هویت از مشکلات این حوزه است.

فرماندار لنجان با بیان اینکه در این شهرستان وضعیت خوب است و تمامی تمهیدات لازم اندیشیده شده است، تصریح کرد: تاکنون روند انتخابات در این شهرستان مناسب عنوان شده است.

علی ساعدی افزود: ۱۳۹ شعبه اخذ رای در این شهرستان وجود دارد که ۱۲۲ شعبه ثابت و ۱۳ شعبه سیار است و ۱۸۸ هزار نفر واجد شرایط رای دادن در این شهرستان وجود دارد.

فرماندار نجف آباد و تیران و کرون نیز ادامه داد: در این حوزه ۲۵۳ شعبه اخذ رای پیش بینی شده است که تاکنون مشکلی نداشتیم.

مجتبی راعی گفت: واجدان شرایط رای دادن در این شهرستان ۲۶۸ هزار نفر هستند.

حوزه انتخابیه اصفهان به مرکزیت اصفهان دارای پنج کرسی است و مردم این شهرستان باید از بین نامزدها پنج تن را به نمایندگی خود برای حضور در مجلس شورای اسلامی انتخاب کنند اما در سایر حوزه‌های انتخابیه استان اصفهان یک نفر انتخاب خواهد شد.

  بر اساس اعلام معاون، سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان، انتخابات مجلس در این استان با حضور ۶۰ هزار نفر دست‌اندرکار در سه هزار شعبه اخذ رای برگزار می‌شود.

 ۲ هزار و ۸۳۸ صندوق اخذ رای در استان پیش بینی شده است، ۲۲ هزار نفر عوامل اجرایی، دست کم ۱۴ تا ۱۷ هزار نفر عوامل نظارتی و ۹ هزار  نفر از نیروهای نظامی و انتظامی برای برقراری امنیت انتخابات در این دوره از انتخابات حضور دارند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برای تعیین ۲۰ کرسی(به همراه نماینده ارامنه) روز جمعه دوم اسفند همزمان با سراسر کشور در استان اصفهان آغاز شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =