تعطیلی انتخاباتی مدارس خراسان شمالی در گرو تصمیم فرمانداران

بجنورد- ایرنا- دبیر ستاد انتخابات خراسان شمالی گفت: تصمیم‌گیری برای تعطیلی مدارس استان در روز شنبه، سوم اسفندماه، بر عهده فرمانداران است و تاکنون چیزی در این باره اعلام نشده است.

مهردخت قوپرانلو روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فرمانداران می توانند نسبت به اعلام تعطیلی مدارسی که شمارش آرا در آن به طول انجامیده و عوامل انتخابات نیاز به زمان بیشتری برای شمارش آرا دارند، اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه تعطیلی روز سوم اسفندماه تنها در مدارسی که مقر شعبه های اخذ رای هستند، محتمل است، افزود: هنوز تصمیمی در زمینه تعطیلی مدارس گرفته نشده است.

وی درباره مرخصی عوامل اجرایی انتخابات در روز شنبه نیز گفت: بر اساس مکاتبه معاون توسعه و مدیریت نیروی انسانی استاندار خراسان شمالی با دستگاه های اجرایی، کارمندان این دستگاه ها که در برگزاری انتخابات مشارکت دارند، فردا مرخصی دارند.

دبیر ستاد انتخابات خراسان شمالی افزود: برای این کارکنان، یک روز مرخصی در نظر گرفته شده است.  

مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان شمالی گفت: حدود ۱۸ هزار نفر از عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی و امنیتی برگزاری این دوره از انتخابات را در استان برعهده دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی هم گفت: تصمیم گیری برای اعلام تعطیلی مدارس در روز پس از انتخابات، بر عهده مدیران شهرستان ها گذاشته شده است.

عباس سعیدی اظهار داشت: مدیران شهرستانی می توانند در صورتی که کار شمارش آرا به طول انجامید، نسبت به اعلام تعطیلی در آن مدرسه اقدام کنند.  

وی افزود: مدیران شهرستان ها هنوز چیزی در این زمینه اعلام نکرده اند.  

۸۴۰ شعبه اخذ رای برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای خبرگان رهبری در خراسان شمالی پیش‌بینی و یک میلیون و ۶۰۰ هزار برگه تعرفه رای نیز برای این انتخابات در استان تامین شده است.

از مجموع این میزان تعرفه توزیعی ۸۰۰ هزار برگه مربوط به انتخابات مجلس شورای اسلامی و ۸۰۰ هزار برگه نیز مربوط به انتخابات خبرگان رهبری است.

در خراسان شمالی ۶۵۸ هزار و ۳۴۲ نفر در انتخابات  واجد شرایط رای دادن هستند.

استان خراسان شمالی دارای چهار کرسی مستقل نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است و شهرستان فاروج در این استان نیز با شهرستان قوچان در خراسان رضوی مشترکا یک کرسی نمایندگی در خانه ملت دارند.

این استان دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری است و با توجه به درگذشت آیت الله حبیب الله مهمان نواز، نماینده چهار دوره این استان در مجلس خبرگان رهبری در اردیبهشت پارسال، جایگزین وی در انتخابات اسفندماه امسال برگزیده خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =