حقوقدانان پاکستانی: ترور سردار سلیمانی نتیجه شکست طرح های آمریکا است

اسلام آباد - ایرنا - جمعی از حقوق دانان پاکستانی با محکوم کردن ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس در حمله تروریستی رژیم آمریکا، گفتند: شهادت این سردار ایرانی موجب شکست طرح های کاخ سفید در منطقه و انسجام هرچه بیشتر امت اسلامی شد.

سمیناری با عنوان "بررسی ترور سردار سلیمانی به دست آمریکا و نقض قوانین بین المللی" روز جمعه از سوی "کانون حقوق دانان المصطفی" در سالن همایش های دادگاه شهر «لاهور» برگزار شد.

«علی اکبر رضایی فرد» مسئول خانه فرهنگ ایران در لاهور، «فیاض حسین» رئیس کانون حقوق دانان المصطفی، جمعی از قضات، اندیشمندان و شخصیت های مذهبی پاکستان در این سمینار شرکت کردند.

سخنرانان با ادای احترام به مقام والای شهید سلیمانی، وی را قهرمان جنگ علیه تروریسم، مدافع ملت های مظلوم و محافظ مقدسات اسلامی توصیف کردند.

آنان با تقبیح طرح های ناپاک آمریکا در منطقه، ترور فرمانده شهید نیروی قدس را نقض آشکار قوانین بین المللی دانسته و تاکید کردند: شهادت سردار سلیمانی تمام طرح های آمریکا را ناکام گذاشت.

مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور گفت: متاسفانه امروز منطقه ما قربانی دخالت قدرت های استکباری به ویژه اقدامات ضدانسانی آمریکایی ها است که از هزاران میل دور به منطقه ما آماده و با خوی قلدرمآبانه و تهاجمی ملت های مظلوم را به خاک و خون می کشند.

رضایی فرد افزود: قوانین بین الملل هنوز این بازدارندگی را ندارد که اجازه ندهد یک زورگوی بزدل از آن طرف کره زمین بیاید و فرمانده قهرمان ملی یک کشور را ترور کند.

وی با یادآوردی پشتیبانی آشکار قدرت های استکباری از جمله آمریکا از تهاجم به ایران در ۸ سال جنگ تحمیلی افزود: آنان امروز افغانستان، یمن، لیبی، سوریه و عراق را نا امن کردند.

مسئول خانه فرهنگ ایران گفت: نظامی گری آمریکا در منطقه، حضور ناوهای جنگی آنان در خلیج فارس جز نا امنی و بی ثباتی برای منطقه نتیجه ای ندارد و این موضوع نباید از سوی کشورهای منطقه نادیده گرفته شود.

اندیشمندان پاکستانی گفتند: آمریکا زمانی دست به ترور ظالمانه سردار سلیمانی زد که وی در سطوح مختلف برای کمک به آزادی قدس و سرافرازی جهان اسلام خدمت می کرد.

آنان اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران علیه رژیم تروریستی آمریکا را مورد ستایش قرار داده و افزودند: امت اسلامی باید برای تقویت موقعیت جهان اسلام با ابراز همبستگی با جمهوری اسلامی ایران کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =