حضور پرشور مردم البرز  در شعب اخذ رای

کرج – ایرنا – استاندار البرز با اشاره با حضور پرشور مردم در شعب اخذ رای این مشارکت را مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان نظام اسلامی خواند.

عزیزاله شهبازی روز جمعه در گفت و گوی زنده خبری  افزود:  بنابر فرمایش مقام معظم رهبری هر فردی که امنیت ایران اسلامی را  خواهان باشد و علاقه مند به پیشرفت و عزت کشور است باید در انتخابات شرکت کند.

وی ادامه داد:  از آغاز رسمی زمان اخذ رای در شعب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شاهد حضور دهها هزار نفر در پای صندوق های رای بودیم که بیش از ۶۰ درصد آن را جوانان تشکیل می دادند.

شهبازی گفت: حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای برای انتخاب سرنوشت  چهارسال آینده خود حاکی از پایبندی به نظام اسلامی و آرمان های آن است.

استاندار البرز خاطرنشان کرد:  تمهیدات لازم برای اخذ رای مردم با بستر سازی در حوزه های مختلف پیش بینی شده است.

شهبازی در ادامه با اشاره به اینکه تمام دست اندرکاران انتخاباتی پای کار انتخابات هستند  از مردم تقاضا کرد حضور در پای صندوق های رای برای انداختن آرای خود را به ساعات پایانی موکل نکنند.

وی همچنین از اجرای فرآیند انتخابات در شمالی ترین شهرستان استان البرز (طالقان ) خبرداد که به رغم بارش برف هیج مانعی برای اخذ رای از مردم وجود ندارد .

استان البرز در این دوره از انتخابات ۱۲۰۰ شعب اخذ رای دارد که در شهرستان کرج ۷۰۴ شعبه ، فردیس ۱۵۶ شعبه بعلاوه یک شعبه برای اقلیت های مذهبی ، شهرستان اشتهارد ۴۸ شعبه ، شهرستان ساوجبلاغ ۱۴۳ شعبه ، نظرآباد ۹۹ شعبه و طالقان ۴۹ شعبه فعال شده است.

۲۳ هزار نیروی اجرایی و امنیتی انتظامی  به عنوان دست اندرکار انتخابات استان البرز فعالیت خود را آغاز کرده اند.

تعداد واجدان شرایط برای رای دادن در استان البرز یک میلیون و ۷۵۰ هزار و ۵۹۰ نفر بوده که از این تعداد ۸۷۹ هزار و ۲۰۹ نفر مرد و ۸۷۱ هزارو ۳۸۱ نفر زن هستند.

تعداد رای اولی های استان البرز ۸۵ هزار و۲۷۷ نفر است  که از این تعداد ۴۳ هزارو۴۸۳ نفر مرد و ۴۱ هزار و ۷۹۴ نفر زن می باشند.

استان البرز با ۲ حوزه انتخابیه و ۶ شهرستان ، جمعیتی حدود سه میلیون نفر دارد .

این استان دارای سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است که در این دوره از بین ۱۱۵ نامزد مشخص خواهند شد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صبح امروز جمعه دوم اسفندماه در سراسر کشور آغاز شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =