رای دهندگان در بیرجند از انگیزه خود می‌گویند

بیرجند - ایرنا - روز انتخاب در خراسان جنوبی رنگ و بوی حضور گسترده مردم و جوانان را دارد و قشرهای مختلف مردم با انگیزه مشارکت در تعیین سرنوشت و حمایت از نظام بار دیگر پای صندوق‌های رای حاضر شده‌اند.

با آغاز رای‌گیری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت امروز (جمعه) همزمان در سراسر کشور، در بیرجند مرکز خراسان جنوبی هم مردم زودهنگام در پای صندوق‌های اخذ رای حضور یافتند تا قانونگذاران را از بطن جامعه انتخاب کنند.

زن و مرد، پیر و جوان همه آمده‌اند تا در سرنوشت‌شان سهیم باشند اما در میان آنها میراث‌دارانی که هنوز به سن قانونی رای دادن نرسیدند هم آمده‌اند، آمده‌اند تا رسم پرچمداری را از جبهه انتخابات الگو بگیرند و پاسدار خون شهدایی باشند که درخت پرثمر انقلاب اسلامی از خونشان جوانه زده است.

یک جوان که دومین دوره از سن قانونی رای را گذرانده بود و خود را مکلف به شرکت در انتخابات می‌دانست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در شعبه اخذ رای خیابان کارگران بیرجند گفت: مقام معظم رهبری همواره برای ما جوانان یک الگو است و امروز به عنوان یک جوان ایرانی سعی کردم ساعات اولیه رای گیری حضور یابم.

علی معتمدی افزود: آمده‌ام تا قدرت انتخابم را به همگان نشان دهم و بگویم امروز حضور و رای هر جوان ایرانی از صدها موشک اثرگذارتر است و مردم ما همواره از رهبری تبعیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه حضور پرشور مردم زمینه‌ساز تشکیل مجلس قدرتمند و کارآمد خواهد شد تصریح کرد: از آنجا که قوانین صادره از قوه‌ مقننه چندین سال بر سرنوشت کشور تاثیر می‌گذارد از نمایندگان منتخب خواستارم انقلابی و مردمی باشند.

بانوی جوانی که برای انداختن رای خود به یکی از شعب شهر بیرجند مراجعه کرده بود معتقد است که حضورش همچون خاری بر چشم ترامپ و ایادی او است.

فاطمه حاجی‌آبادی اظهار داشت: هر جا نیاز به حضور مردم است همواره حضور داریم و از هیچ تلاشی برای پشتیبانی از نظام چشم‌پوشی نمی‌کنیم اما از مسوولان بویژه منتخبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خواستارم که حامی مستضعفان و مردم به عنوان صاحبان اصلی انقلاب باشند.

شهروند دیگری گفت: حضور پرشور مردم همه برنامه‌ریزی‌های دشمنان نظام را به هم می‌ریزد و دشمنان و در راس آنها استکبار جهانی امروز از حضور مردم پای صندق‌های رای ناراحتند.

کبری هادی پناه افزود: تشکیل مجلس کارآمد و قوی بسیاری از مشکلاتی که برگرفته از تحریم‌های ظالمانه است را مدیریت خواهد کرد.

فرهنگی بازنشسته هم گفت: امروز (دوم اسفند) تکمیل کننده حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن است و حضور مردم در انتخابات مانند موشکی است که به قلب دشمن سرایت می‌کند.

صادق محمدی ادامه داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پایگاه عین‌الاسد را نشانه گرفت اما امروز موشک‌های ایرانی که برگرفته از همت و حماسه حضور بوده بر قلب دشمن پرتاب شده است.

جوان دیگری با حضور در یکی از شعب اخذ رای گفت: پشتیبانی از نظام و انقلاب برای همه ما جوانان ایرانی یک تکلیف است و حضور در انتخابات باعث ارتقای قدرتی خواهد بود که سردار سلیمانی‌ و همرزمان شهیدشان آغازکننده آن بودند.

سعید کاظمی افزود: انتخابات زمینه‌ساز همه پیشرفت‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی ملت ایران است و همان‌طور که بزرگان ما در بدو انقلاب به جمهوری اسلامی رای دادند ما هم امروز با انتخاب مجلس قوی به این انتخاب قوت می‌بخشیم.

 انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوم اسفند همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی آغاز شد.

۱۲۷ داوطلب در چهار حوزه انتخابیه استان خراسان جنوبی برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند و در نهایت اسامی ۷۰ نامزد شامل ۶۵ مرد و پنج زن برای این استان از سوی شورای نگهبان اعلام شد که طبق آخرین آمار از این تعداد ۳۰ نفر انصراف دادند و ۴۰ نفر وارد عرصه رقابت شدند.

خراسان جنوبی دارای ۱۱ شهرستان و چهار حوزه انتخابیه اصلی است و ۶۷۷ شعبه اخذ رای در این استان مستقر شده که ۷۱ شعبه نسبت به انتخابات دوره قبل مجلس شورای اسلامی افزایش یافته است.

  براساس آماری که وزارت کشور اعلام کرده ۵۶۴ هزار و ۹ نفر در این استان واجد شرایط رای داریم که از این تعداد ۲۸۳ هزار و ۷۴۱ نفر مرد و ۲۸۰ هزار و ۲۶۸ نفر زن هستند.

۹۶ شعبه اخذ رای در شهر بیرجند مستقر است.

مسجد صدیقه طاهره (س) در خیابان کارگران، مدرسه تیزهوشان در خیابان سجادشهر، مسجد امام حسین (ع) در خیابان پاسداران، دبستان رودکی در تقاطع پاسداران و محلاتی، هیات حسینی (ع) در خیابان انقلاب، حسینیه گازاریها در خیابان مدرس و شعبه شهرداری بیرجند در میدان ابوذر از جمله شعبه‌های پرجمعیت در مرکز استان است.

اخبار مرتبط