زیرساخت های اینترنتی لرستان برای انتخابات تامین است

خرم آباد - ایرنا - رییس کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت:زیرساخت های اینترنتی برای برگزاری انتخابات به طور کامل فراهم شده و از مجموع ۲۵ فرایند انتخاباتی ، ۲۳ مورد به صورت الکترونیکی انجام می شود.

کامبیز پورسیف روز جمعه در گفت وگو با ایرنا افزود: تمامی زیرساخت های لازم برای برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در استان ایجاد شده و درخواست این امر نیز به وزارت کشور وشورای نگهبان ارسال شد.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه با این پیشنهاد استان موافقت نشد اخذ رای و شمارش آرا در روز انتخابات همانند سایر استانها به صورت دستی و صورت جلسه های تجمیعی و احراز هویت رای دهندگان نیز الکترونیکی خواهد بود.

وی تصریح کرد: تنها تفاوت این دور  از انتخابات با آخرین دوره برگزار شده این است که احراز هویت تمامی داوطلبان به صورت الکترونیکی انجام شده است.

پورسیف همچنین با اشاره به انجام تست های آزمایشی از وضعیت زیرساخت ارتباطی شعب اخذ رای لرستان گفت: برای هر فرمانداری سه و هر بخشداری ۲ پست مستقل برای دسترسی به سامانه انتخابات ایجاد شده که این یک اقدام کم نظیر در سطح کشور است.

بنا بر آخرین اعلام ستاد انتخابات لرستان با انصراف ۱۱ کاندیدای انتخاباتی مجلس یازدهم  تا پایان روز چهارشنبه ۳۰ بهمن، تعداد افراد باقی مانده در میدان رقابت به ۱۸۳ نفر کاهش یافته و با توجه به اینکه ۹ نفر در خانه ملت وکیل مردم لرستان هستند برای هر یک کرسی نمایندگی حدود ۲۰ نفر رقابت می کنند.

از این تعداد نامزد انتخاباتی، ۱۷۳ نفر مرد و ۱۰ زن برای تصدی ۹ کرسی مجلس شورای اسلامی در ۷ حوزه انتخابیه با هم به رقابت خواهند پرداخت .

طبق آخرین آمار اعلام شده به تفکیک در حوزه انتخابیه خرم آباد وچگنی ۴۹ نفر، بروجرد ۳۱ نفر، الیگودرز ۱۶نفر، دورود وازنا ۲۰ نفر، کوهدشت و رومشکان۳۶نفر، دلفان و سلسله ۱۰ نفر و در پلدختر ۲۱ نفر کاندیدا حضور دارند .

مجموع داوطلبان و نامزدهای انصرافی این دوره ۸۱ نفر هستند که در حوزه انتخابیه خرم آباد و چگنی ۲۳، بروجرد ۱۱، الیگودرز هفت، دورود و ازنا ۱۱، کوهدشت و رومشکان هفت، دلفان و سلسله ۱۸ نفر و پلدختر چهار نفر بوده اند. 

در این دوره از انتخابات یکهزار و  ۴۸۹ شعبه برای استان پیش بینی شده است که از این تعداد ۷۲۵ شعبه شهری و ۷۶۴مورد روستایی می باشد و تعداد شعب اخذ رای ثابت و سیار نیز به ترتیب ۸۹۴ و ۵۹۵ مورد است .

 آمار واجدین شرایط رای دادن در استان  یک میلیون و ۴۸۰ هزار و ۶۴۴ نفر اعلام  شده که از این تعداد ۷۴۱هزار و ۹۸۶ نفر مرد و ۷۳۸ هزار و ۶۵۸ نفر دیگر زن هستند .

متولدین روز دوم اسفند ۱۳۸۰/۱۲/۲ و قبل از آن با در دست داشتن شناسنامه و شماره ملی می توانند در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی رای دهند.

لرستان با هفت حوزه انتخابیه ۹ نماینده در خانه ملت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =