کرونا هم نتوانست از شور مردم انقلابی قم در انتخابات بکاهد

قم – ایرنا – باوجوداینکه شهر قم چند روزی است با ویروس کرونا دست‌وپنجه نرم می‌کند اما از ساعات ابتدایی آغاز رای گیری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، مردم ولایتمدار قم همچون سال‌های گذشته با حضور پرشور در انتخابات بازهم حماسه‌ای دیگر آفریدند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از ساعت ۸ صبح امروز جمعه دوم اسفندماه هم‌زمان با سراسر کشور در۶۶۹ شعبه اخذ رای استان قم آغاز شد و برغم برخی پیش بینی ها مبنی بر تاثیرگذاری منفی کشف مواردی مشکوک از بیماری کرونا در قم بر روی میزان شور و هیجان انتخابات، اما قمی ها نشان دادند هیچ امری مانع حضور آنان پای صندوق های رای و استفاده از این حق قانونی و شرعی و وظیفه ملی و دینی نمی شود همانگونه که مانع جریان داشتن زندگی در این استان یک میلیون نفری نشده است. 

گزارش خبرنگار ایرنا از حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران حکایت از آن دارد که مردم از همان دقایق ابتدایی آغاز رای گیری در صفوف به‌هم‌پیوسته، برای حضور در انتخابات شرکت کرده تا نامزدهای خود را راهی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری کنند.

همچنین مردم با حضور در شعب اخذ رای در مساجد و مدارس در انتخابات شرکت کرده و این شعب شاهد حضور گسترده مردم همیشه درصحنه شهر مقدس قم هستند که با حضور خود در این صحنه بار دیگر ندای عزت، وحدت و سربلندی ایران عزیز را سردادند.

در جریان بررسی صلاحیت داوطلبان شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، صلاحیت ۱۱۲ تَن از داوطلبان در حوزه انتخابیه قم تایید شد.

بنابرآخرین آمار اعلامی از سوی ستاد انتخابات قم با انصراف ۲۴ کاندیدای انتخاباتی مجلس ، در حال حاضر ۸۸ تَن کاندیدای رقابت در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه قم هستند که از این تعداد، سه نماینده‌ای که بیشترین آرا را کسب نماید،‌ راهی مجلس شورای اسلامی می‌شوند.

همچنین ۲ تَن نیز کاندیدای شرکت در انتخابات میان‌دوره‌ای  مجلس خبرگان رهبری هستند که از این استان یک نماینده به مجلس خبرگان رهبری راه خواهد یافت.

استاندار قم نیز امروز پس از حضور در ستاد انتخابات استان و انداختن رای خود در صندوق در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان کرد: تمام تمهیدات بهداشتی لازم برای برگزاری انتخابات باشکوه و گسترده در قم اندیشیده شده است و شهروندان بدون هیچ نگرانی می‌توانند در پای صندوق‌های رای حاضر شوند.

بهرام سرمست ادامه داد: با موافقت نهادهای ذی‌صلاح، قرار شد به دلیل استفاده از وسایل الکترونیک در فرایند برگزاری انتخابات، برای تشخیص هویت دیگر نیازی به استفاده از استامپ نباشد تا مردم با خیال راحت رای خود را به صندوق بیندازند.

مراجع تقلید و علما نیز از همان دقایق آغاز رای گیری، رای خود را به صندوق های سیار انداختند و با تاکید بر این که حضور در انتخابات وظیفه ای الهی و اجتماعی است تصریح کردند: با حضور گسترده و پرشور مردم در پای صندوق‌های رای،‌ انتخابات خوب و پرثمری خواهیم داشت./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha