حضور پای صندوق‌های انتخابات به معنای تایید راه ۴۱ سال گذشته ملت ایران است

تهران- ایرنا - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به اهمیت حضور مردم در انتخابات، گفت: بیش از هر زمان دیگری، راه ما با آمریکا تمایز پیدا کرده و حضور مردم پای صندوق های انتخابات به معنای تایید راه ۴۱ سال گذشته ملت ایران که همان استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است، می باشد

غلامعلی حدادعادل روز جمعه با حضور در حوزه انتخابیه مسجد لرزاده رای خود را داد و در جمع خبرنگاران افزود: اگر یک مجلس مقتدر و مستقل ایجاد شود دست ما در سیاست خارجی باز تر می کند.
وی ادامه داد: حضور مردم در انتخابات به معنای اقتدار ملی ایران و برخورداری پشتوانه مردمی نظام جمهوری اسلامی است.
وی در پاسخ به این سوال که تبلیغاتی که دشمنان برای عدم حضور مردمی می کردند، این حضور مردم نشانه چه چیزی است؟ گفت: مردم ما هوشیار هستند و با حضور خود انقلاب را به پیروزی رساندند و بعد از انقلاب هم با حضور خود آن را حفظ می کنند.
حدادعادل اظهار داشت: بدست آوردن پیروزی مهم است، اما حفظ پیروزی از آن مهمتر است. مردم توجه دارند که با حضور خود در پای صندوق های رای کمک به حفظ پیروزی انقلاب می کنند.
وی افزود: نظام هم می تواند با تکیه بر ظرفیت های داخلی در فشار حداکثری اقتصادی مقاومت کند، کمااینکه در سال های گذشته این راه را رفتند و علت عصبانیت ترامپ و دولت آمریکا هم به این دلیل است که فشار حداکثری انها اثری نکرده است. 
حدادعادل مشارکت در انتخابات را خوب ارزیابی کرد و گفت: پیش بینی می شود که حضور مردم کمتر از دوره های قبل نیست.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میان‌ دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان از ساعت ۸ صبح امروز -جمعه - دوم اسفند در ۲۰۸ حوزه انتخابیه - ۶ هزار و ۱۱۲ شعبه شهری، ۵۷۷ شعبه روستایی و ۴۶۱ شعبه سیار اخذ رای- برای تعیین ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی  و تعیین۷ نماینده مجلس خبرگان رهبری در ۵ حوزه انتخابیه تهران، خراسان شمالی، خراسان رضوی، فارس و قم برگزار می‌شود.

در این دوره از انتخابات ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر واجد شرایط رای دادن و ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۷۶۶ نفر رای اولی هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =