امامان جمعه از نقش انتخاب مردم در اداره کشور گفتند

استان‌ها -ایرنا- امامان جمعه مراکز استانی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با بیان نقش انتخاب مردم در اداره کشور، گفتند که مردم غیور ایران با حضور گسترده در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خط بطلانی بر همه نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان نظام خواهند کشید.

به گزارش خبرنگاران ایرنا از مراکز استان‌ها، خطیبان جمعه امروز دوم اسفند ماه همزمان با انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور در آیین عبادی سیاسی نمازجمعه گفتند: مردم ایران باحضور و مشارکت حداکثری در مناسبت ها از جمله انتخابات و راهپیمایی ۲۲ بهمن دشمنان را رسوا می‌کنند.

آنان ضمن تاکید بر حضور پرشور در انتخابات، انتخاب افراد شایسته بر طبق معیارهای رهبر معظم انقلاب، حفظ و صیانت آرا و تن دادن همه افراد به رای مردم و نتیجه انتخابات را از مصادیق تقوای انتخاباتی دانستند  .

امامان جمعه خطاب به نمایندگان منتخب بعد از شمارش آرا گفتند: هر کس که در انتخابات رای آورد و پیروز شود باید بداند که نماینده کل مردم است و در قبال همه مردم وظیفه دارد و باید خدمتگذار همه جامعه ما باشد.

محور دیگر خطبه های  امامان جمعه  امور تربیتی وتربیت اسلامی بود ،آنان بااشاره به مناسبت این روز گفتند: بحث تربیت اسلامی دانش آموزان خیلی مهم بوده و تربیت نوجوانان و جوانان در تراز اسلام یکی از ماموریت‌های مهم آموزش و پرورش است.

خطیبان جمعه با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در خصوص تربیت اسلامی اظهار داشتند: دانش آموزان باید معنای جشن تکلیف را بدانند که این یک ماموریت الهی است.

در اولین جمعه اسفندماه ، صدها هزار تن از مومنین و خداجویان ایران اسلامی با حضور در بیش از ۸۰۰ مصلای کشور گردهم آمدند تا ضمن شرکت در آیین عبادی نماز جمعه از مهمترین رخدادهای مهم ایران و جهان در قالب خطبه های بیان شده توسط امامان جماعت آگاه شوند تا به این شکل این آیین معنوی را با بصیرت سیاسی پر بار کنند.

چکیده خطبه‌های نمازجمعه مراکز استان‌ها در پی می‌آید:

ساری

نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری با اشاره به اینکه دشمنان تنها ۲ زبان ، زور و حضور نظام‌جمهوری اسلامی را می فهمند، گفت: مردم ایران با حضور حداکثری در این انتخابات، دشمنان را رسوا می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد باقر محمدی لایینی بااشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن و مناسبت امروز  افزود: مردم ایران دوم اسفند را نیز  با حضور پرشور پای صندوق های رای برای انتخاب افراد کارآمد و قوی به عنوان کارنامه درخشان به یادگارخواهند گذاشت  .

زاهدان

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: مردم شیعه و سنی همیشه درصحنه این استان باحضور گسترده در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خط بطلانی بر همه نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان نظام کشیدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی محامی با بیان اینکه لازمه برخوداری از تقوا عمل به دستورات الهی است، اظهار داشت: شرکت در انتخابات یکی از مصادیق بارز مسوولیت اجتماعی و عمل به تقوا الهی است.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: حضور در انتخابات هم حق و هم تکلیف است و مردم حق دارند که در سرنوشت خود و جامعه سهیم باشند و در کنار آن نیز این انتخابات تکلیفی برای مردم نیز است.

مشهد

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد گفت: با مشارکت مسوولانه اقشار مختلف مردم در انتخابات سرنوشت ساز امروز، برنده اصلی، اسلام و نظام ولایی ایران اسلامی است.

آیت الله سیداحمد علم الهدی  افزود: رهبر معظم انقلاب در سخنان اخیر خود فرمودند شرکت در انتخابات واجب شرعی است و برخی مراجع دیگر نیز همین نظر را اعلام کردند.

وی گفت: با رای دادن می‌توانیم افراد مومن، صالح، کارآمد، دلسوز و انقلابی را به مجلس بفرستیم، رای ما باید توام با درایت، شناخت و اطلاعات باشد و کسانی را انتخاب نکنیم که بعدا بروند در اروپا و آمریکا نوکر و کلفت دشمنان انقلاب شوند.

کرمان

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به ویژگی های سردار دلها ،گفت: نسل جوان وصیت نامه سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را با دقت بخوانند و با هم بحث کنند.

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی با اشاره به وصیت نامه سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: در وصیتنامه سردار به معرفت و شعور اشاره شده  که بعدی  از معرفت دشمن شناسی و زمان شناسی است.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه یک ملت با شعور و معرفت کاملا بعدهای معرفت را می شناسد، تاکید کرد: این ملت حرکت در خط رهبری را خوب می دانند و به آن اعتقاد دارند و در عملیات های  خود در جبهه های انقلاب کاملا به فرمان ایشان هستند.

تبریز

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز با بیان اینکه شرکت در انتخابات یک وظیفه شرعی است، گفت: مجلس قوی آبروی نظام است.

حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم  اظهار کرد: امروز به وظیفه شرعی خود عمل می‌کنیم و باید مواظب باشیم که تقوای انتخاباتی را رعایت کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت تشکیل مجلس قوی با انتخاب نمایندگانی اصلح و کاردان گفت: انتخابات جهاد عمومی و آبروی نظام است و مایه برکت و قدرت ایران است و در برابر دشمن مصونیت بخش است.

سنندج

نماینده ولی فقیه در کردستان و امام جمعه سنندج گفت: حضور حداکثری و مشارکت بالای مردم در پای صندوق‌های رای، سرنوشت کشور را در یک دوره چهار ساله رقم خواهد زد.

ماموستا فایق رستمی اظهار داشت: مردم امروز سرنوشت خود را با شرکت در انتخابات تعیین و از مردم‌سالاری دفاع می‌کنند و امروز ۸۰ میلیون مردم ایران امانت و آینده خود را بدست نمایندگان منتخب خود در مجلس می‌سپارند.  
امام جمعه سنندج با بیان اینکه دعا روح عبادت است و ذکر خداوند انسان را به او نزدیک می‌کند و از بلاها دور می‌سازد، افزود: قرآن مکتب معنویت و عرفان برای جامعه بشری است و مرکز شفا و رحمت است و باید از آیات این کلام الهی بهره برد.

زنجان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: ملت ولایتمدار برای تحقق مردم سالاری و به تبعیت از رهنمودهای معمار کبیر انقلاب اسلامی و ولی امر مسلمین به پای صندوق های رای آمده‌اند.

حجت الاسلام علی خاتمی  افزود: امروز ملت ولایتمدار جهت میثاق با آرمان های امام راحل، خون پاک شهدا، تحقق مردم سالاری و خنثی کردن توطئه های دشمنان در پای صندوق های رای حضور حداکثری یافته اند.

وی تاکید کرد: این حضور پرشور تو دهنی مهمی برای توطئه های گوناگون دشمنان اسلام، استکبار و در راس آنها آمریکا و صهیونیسم کودک کش اسرائیل است.

رشت

نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت گفت: پس از اتمام انتخابات ، باید رفاقت بین کاندیداها ایجاد شود.

آیت الله رسول فلاحتی اظهار داشت: طی هفته اخیر رقابت بین کاندیداها و طرفداران آنان برای حضور در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را شاهد بودیم اما پس از اتمام انتخابات، تمامی کاندیداها و طرفداران آنان باید برای اعتلای کشور رفاقت کرده و کینه ها و گفتمان های تند را کنار بگذارند.

وی افزود: همچنین از مردم تقاضا دارم که به افرادی رای بدهند که شجاع باشند و باید افراد اصلح را انتخاب کرده تا آنان بتوانند تصمیمات تاثیرگذاری را در مجلس شورای اسلامی بگیرند.

بوشهر

نماینده ولی فقیه و  امام جمعه بوشهر گفت: براساس گزارش‎های دریافتی از شعبه‌های رای‌گیری در این استان حماسه‎ دیگری با حضور باشکوه مردم در انتخابات در حال رقم خوردن است.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: انتخابات یکی از مولفه‎های نظام جمهوری اسلامیو نماد مردم سالاری دینی است.

وی ادامه داد: برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی آنهایی که حائز شرایط بودند به صحنه آمده و خود را معرفی کرده‌اند که اکنون مردم با بررسی‌‏های خود آنها را انتخاب می‏‌کنند و این نماد مردم سالاری است.

اراک

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و خطیب جمعه اراک گفت: حضور پرشور اقشار مختلف مردم پای صندوق‌های رای امنیت و اقتدار ملی را تضمین کرده و بلوغ سیاسی مردم را به نمایش می‌گذارد.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی فزود: مشارکت آگاهانه و پرشور مردم در انتخابات سرمایه عظیمی است و مهر تایید بر  نظام مقدس جمهوری اسلامی  نشانه وفاداری ملت به آرمان‌های امام راحل، مقام معظم رهبری و خون مقدس شهدا است، بنابراین حضور اقشار مختلف مردم در این فرآیند ملی واجب و ضروری است.

وی ادامه داد: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در آمریکا، اسراییل، انگلیس و عربستان از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای و مجازی علیه نظام اسلامی ایران تبلیغات منفی می‌کنند که حضور آگاهانه مردم در انتخابات تمامی این توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند.

خرم‌آباد

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: انتخابات روز تجلی شعور و عقلانیت مردم و روز موفقیت و سربلندی همه ملت ایران است.

 حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی اظهار داشت: امروز روزی است که مردم شیفتگان خدمت را انتخاب می کنند، روز مسابقه برای خدمتگذاری است زیرا در نظام اسلامی شیفته خدمت بودن ارزش است.
وی با بیان اینکه امروز مردم سهم خود را در قانونگذاری به منتخبین واگذار می کنند ادامه داد: بدیهی است که مجلس برخواسته از انتخاب مردم در تصمیم گیری ها هم می بایست نیاز مردم را در اولویت قرار دهد.

اصفهان

نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه اصفهان گفت: شرکت در انتخابات وظیفه دینی، انسانی و وطنی است و حتی آنهایی که مومن نیستند به خاطر ایران و سربلندی کشورشان رای دهند.

آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد با اشاره به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی افزود: همه مراجع و علما از مردم خواستند تا امروز در انتخابات شرکت کنند زیرا ارزش جهاد را دارد و تیری به چشم دشمنان است.

وی خطاب به افراد که واجد شرایط رای دادن در انتخابات دوم اسفند هستند، اظهار داشت: هر مذهبی که دارید، ایرانی هستید و برای احترام به شهر و کشور خود پای صندوق‌های رای حاضر شوید.

بندرعباس

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: کشور به مجلسی قوی و انقلابی که بتواند به دشمنان سیلی زده، آرمان‌های انقلاب و خواسته‌های مردم را پیگیری و محقق کرده و با فساد مبارزه کند نیاز دارد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بندرعباس اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی باید به تمام معنا در شان ملت ایران بوده و برای تحقق خواسته ها و آرمان‌های آنان کار کند.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی که نمایندگان آن با انتخاب امروز مردم تعیین می‌شوند نباید واداده باشند بلکه بایستی رانت ستیز، متنفر از فساد، مردم دار و به دور از زد و بندها بوده و بتوانند مردم را همراهی کنند.

همدان

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه اخلاق حکم می‌کند به کسانی که در انتخابات‌ رای آورده‌اند، تبریک گفت، برنده اصلی میدان انتخابات را ملت بزرگ ایران معرفی کرد.

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی افزود: کمترین اثر انتخابات و حضور پر شور مردم در پای صندوق‌های رای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، خنثی شدن توطئه‌ها و نقشه‌های دشمنان است.

خطیب جمعه همدان تاکید کرد: یکی از مظاهر تقوا شرکت در انتخابات است و دشمنانی که فشارهای فراوانی به کشور وارد کرده اند اگر ببیند حضور مردم حداکثری است خواهند فهمید تحریم ها پاسخگو نیست.

ایلام

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بیان اینکه برنده اصلی انتخابات فارغ از هر نتیجه‌ای مردم هستند، گفت: دشمن به روش‌های مختلف سعی در دلسرد کردن مردم برای عدم مشارکت گسترده آنها در انتخابات دارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین اله‌نور کریمی‌تبار اظهار داشت: مردم فهیم ایران اسلامی می‌دانند هر رای آنها به مثابه سنگری مستحکم در برابر دشمنان قسم خورده انقلاب و اسلام است.

وی به نامزدهای پیروز میدان نیز توصیه کرد: این افراد به عنوان نمایندگان منتخب قاطبه مردم باید خود را نماینده حزب، جناح، شهر یا قبیله خاصی ندانند بلکه آنها نماینده کل استان هستند و همچنین باید از تجارب و برنامه‌های رقبای خود، نمایندگان کنونی و ادوار گذشته در راستای پیشبرد اهداف خود برای توسعه استان استفاده کنند.

اردبیل

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با بیان اینکه حضور مردم در انتخابات پرشور است، گفت: شیطنت‌های دشمنان در مایوس کردن مردم نتیجه عکس داده و بار دیگر آنها از مردم ایران سیلی محکمی خوردند.

آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل با بیان اینکه آمریکایی‌ها از تحریم و فشار حداکثری خسته و مایوس شده‌اند و نباید  با عدم شرکت در انتخابات امید و طمع آنها را زنده کنیم، افزود: شهروندانی که هنوز  در انتخابات  شرکت نکرده‌اند در پای صندوق های رای حضور یافته  و مدیون به ملت و کشور  نباشند.

بجنورد

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: نباید دوگانگی بین هواداران نامزدها پس از انتخابات ایجاد شود باید تلاش کرد که همه حامیان نامزدها از فردای انتخابات با یکدیگر رفیق و برادر شوند.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی با بیان اینکه اختلاف‌های فکری پس از روز رای گیری باید تمام شود افزود: همه نگاه ها فردا باید با هم یکی شود.

امام جمعه بجنورد گفت: در نظام اسلامی تمامی ساختارها توسط مردم شکل می گیرد،  در این نظام مردم و دولت یک پیکره هستند، تنها کار ها و وظایف آنان با هم تفاوت دارند.

یزد

نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه یزد گفت: برگزاری پرشور انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور آگاهانه مردم سیلی دیگری به آمریکا و حامیان منطقه‌ای و جهانی آنهاست.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی افزود: مردم به رغم تمام تحریم‌ها و تهدیدها بار دیگر به خاطر اهمیت موضوع در انتخابات مشارکت خوبی دارند.

وی ادامه داد: کسانی که هنوز موفق به رای دادن در تعیین سرنوشت آینده خود و کشور نشدند باید هرچه زودتر آرای خود را به صندوق بریزند و از نظام الهی و انقلابی خود حمایت کنند.

شیراز

امام جمعه موقت شیراز گفت: مشارکت در انتخابات و رای دادن مسولیت هر ایرانی و امانتی به دست ما است که باید به دست اهلش سپرده شود.

حجت‌الاسلام سیدابوفاضل رضوی اردکانی افزود: امروز دوم اسفند ۹۸ روز سرنوشت سازی است که مردم نمایندگان خود را برای چهار سال راهی  یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می‌کنند.

وی ادامه داد: بعضی می گویند که مجلس پدیده غربی است اما تشکیل مجلس پدیده شرعی و اسلامی است و اگر غربی‌ها هم از آن بهره می برند کار پسندیده ای است.

گرگان

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان گفت که مشارکت فعالانه در انتخابات، هم‌ردیف جهاد عمومی بوده و برای تقویت و پشتیبانی از کشور در عرصه‌های گوناگون ضروری است.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی اظهار داشت: همه مردم ایران مسوولیت داریم در پای صندوق های رای حاضر شده و برای تشکیل مجلس قوی و کارآمد، افراد شایسته را انتخاب کنیم.

امام جمعه گرگان با اشاره به قدرت نظامی ایران گفت: قدرت مردمی مهم تر از توان دفاعی است که یکی از نشانه های این قدرت مردمی، حضور پرشور در انتخابات و دیگر عرصه های سیاسی و اجتماعی است.

شهرکرد

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به حضور مردم در پای صندوق‌های رای گفت: فضای پس از انتخابات یک فضای همدلی و رفاقت باشد.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام با اشاره به اینکه امروز، روز انتخابات است، اظهار داشت: باید مراقب باشیم انتخاب درست داشته باشیم و به گونه‌ درست، فرد اصلح را انتخاب کنیم.

وی افزود: ما باید انتخابگر خوبی باشیم، زیرا انسان عاقل در زندگی خود انتخاب درست را انجام می‌دهد، امید است انتخابی دشمن‌شکن در عرصه کمی و کیفی رخ دهد.

سمنان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: رقابت‌ها پس از انتخابات به رفاقت برای توسعه و کمک به رفع مشکلات تبدیل شود.

آیت‌الله سید محمد شاهچراغی بیان داشت: خدا افرادی که پای صندوق رای می روند را خواهد دید و رای ندادن در روز انتخابات خلاف شرع است، امروز امیدوار هستیم تمام شناسنامه ها  دارای مهر انتخابات شود.

وی بیان کرد: انصراف برخی از نامزهای انتخاباتی که با انصراف خود باعث تجمیع آرا می شوند و نمی گذارند آرا متفرق شود قابل تقدیر و به نوعی یک جهاد اکبر است.  

قم

امام‌جمعه قم گفت: حتی یک رای ما در انتخابات امروز، دشمنان را از مرزهای کشور دورتر کرده و بر عزت و اقتدار ایران اسلامی می‌افزاید.

آیت‌الله علیرضا اعرافی  افزود: انتخابات یک آزمون بزرگی الهی و یک وظیفه شرعی و انقلابی است، ازاین‌رو هرکدام از مردم باید به همراه دیگران به‌پای صندوق‌های رأی بیایند.

وی بابیان این‌که برگزاری ۳۷ انتخابات در چهار دهه گذشته انقلاب در جهان بی‌نظیر است، حضور پرشور و باشکوه ملت غیور ایران اسلامی در تمامی انتخابات را موردتوجه قرار داد و گفت: همه ارکان قدرت در کشورمان بر اساس آرای مستقیم یا غیرمستقیم مردم شکل می‌گیرد.

یاسوج

 نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: توطئه شوم دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب برای کمرنگ کردن حضور ملت ایران در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ناکام می ماند.

 حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی اظهار داشت: دشمنان با روش ها و ابزارهای مختلف درصدد تلخ کردن شیرینی مشارکت حداکثری ملت ایران در این انتخابات مهم هستند اما به لطف الهی باز هم شکست خواهند خورد.  

وی افزود: این انتخابات جشن حضور ملت ایران در صحنه بوده و نشان دهنده بلوغ سیاسی و اجتماعی و حس مسؤولیت پذیری آنان و وحدت و انسجام ملی است.

کرج

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: امروز دوم اسفند ماه مردم با حضور پرشور در انتخابات ، دشمنان بویژه استکبار جهانی را مایوس کردند.

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج با اشاره به فضا سازی دشمنان که ایرانی ها پای صندوق های رای نمی روند، عنوان کرد: این بار نیز مانند همیشه ملت ایران پیروز میدان و برنده اصلی رقابت های انتخابی هستند، مردم امروز دشمنان را مایوس کردند و در فردای انتخابات نیز با یکدیگر برادری و برابری دارند.

بیرجند

 امام جمعه موقت بیرجند گفت: برکات انقلاب اسلامی ناشی از حضور فعال مردم و نتیجه ولایت فقیه و اسلام است.

حجت الاسلام محمد مختاری افزود: مردم در صحنه‌های حساس و انتخابات حاضر شدند اما گاهی مهمتر از اصل حضور مردم، انتخاب اصلح است و باید این را بپذیرد.

کرمانشاه

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: حضور پرشور و حداکثری در انتخابات مجلس شورای اسلامی شکستی دیگر برای دشمنان کشور و در راس آنها آمریکا رقم خواهد زد.

آیت الله مصطفی علما اظهارداشت: هرقدر حضور مردم گسترده تر باشد باعث می شود دشمنان بیشتر از مواضع خود علیه جمهوری اسلامی عقب نشینی کنند و در دست یابی به اهداف و برنامه های خود ناکام بمانند.

وی با اشاره به تلاش حداکثری دشمنان و رسانه های آنان برای جلوگیری از حضور پرشور مردم پای صندوق های رای، افزود: ملت اگاه و بابصیرت ایران همانگونه که ۴۱ سال است در تمامی صحنه های دفاع از انقلاب و آرمان های آن در صحنه بوده اند این بار نیز بدخواهان نظام را ناکام خواهند گذاشت.

قزوین 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: مردم مومن و ولایمتدار قزوین با حضور پرشور خود در انتخابات امروز، حماسه دیگری را به ثبت رساندند.

آیت الله عبدالکریم عابدینی از واجدان شرایط رای دهی خواست تا در ادامه زمان باقی مانده در پای صندوق های رای حضور یافته و خود را در این حماسه سهیم کنند.

وی اظهار امیدواری کرد با انتخاب آگاهانه مردم، افراد شایسته و اصلح به مجلس شورای اسلامی راه یافته و شاهد یک مجلس قوی و مقتدر باشیم.

اهواز

امام جمعه اهواز گفت: میزان مشارکت مردم در انتخابات نشان‌دهنده امید و توجه مردم به مسایل خودشان، منطقه و فرامنطقه ای است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدنبی موسوی فرد بیان کرد: انتخابات‌ها موتور محرکی هستند که سوخت آنها برای به حرکت درآوردن با قدرت انقلاب اسلامی، با حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای صورت می گیرد و به دنیا این پیام را مخابره می‌کند که که آرمان‌های انقلاب اسلامی هنوز زنده است .

وی افزود : انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی چشم انداز یک انقلابی است که در سایه رای و حضور حداکثری مردم  پای صندوق‌های رای به وجود آمده است .

ارومیه

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه با تاکید بر اینکه ملت پیروز واقعی عرصه انتخابات هستند، گفت: مردم استان نیز همگام با مردم سایر استان‌ها در صحنه حضور یافتند و با ولایت‌فقیه و آرمان‌های انقلابی تجدید بیعت کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی با اشاره به موضع‌گیری اهل کوفه در زمان امام علی(ع)، بیان کرد: امروز مردم پشت ولی‌فقیه هستند و اگر این مردم در زمان امام علی (ع) در صحنه بودند، ایشان تنها نمی‌ماندند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =