مراجع تقلید در قم آرای خود را به صندوق انداختند

قم- ایرنا- همزمان با آغاز فرایند رای‌گیری در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، مراجع تقلید و علما در قم آرای خود را به صندوق انداختند.

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی روز جمعه با شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، گفت: شرکت در انتخابات به‌عنوان وظیفه‌ای الهی و اجتماعی است و همه در این برنامه شرکت می‌کنند.

وی افزود: با حضور گسترده و پرشور مردم در پای صندوق‌های رای،‌ انتخابات خوب و پرثمری خواهیم داشت.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان این که امروز روز خوشی برای ملت ایران و روزی سرنوشت سازی می‌باشد، اضافه کرد: ‌مردم با حضوری پرشور در انتخابات انشاءالله برگ زرینی بر برگ‌های زرین افتخارشان می‌افزایند و دشمن را مایوس می‌کنند.

وی بیان کرد: همه دارای رشد فکری هستند و احساس مسئولیت می‌کنند که نباید در این شرایط جمهوری اسلامی را تنها گذاشت و دشمن را شاد کرد.

‌شرکت در انتخابات از ارکان حفظ نظام است

آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید نیز گفت: شرکت در انتخابات از ارکان حفظ نظام است وحفظ نظام بر همه واجب می باشد.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی از جمله نهادی مهم نظام اسلامی است و همه باید در شکل‌گیری آن سهیم باشند.

آیت‌الله سبحانی ابراز امیدواری کرد: همشهریان و هم‌وطنان به افراد عالم، فاضل، عاقل و کاردان رای دهند تا ان شاالله مشکلات را رفع کنند و کمال مطلوب به دست آید.

‌بر همه لازم است در انتخابات شرکت کنند

آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید نیز با تاکید بر حضور گسترده مردم درانتخابات، گفت: بر همه ما لازم است که در انتخابات شرکت کنیم و رای دهیم.

وی با تاکید بر این‌که حفظ نظام و کشور از اوجب واجبات است، افزود: ایران مملکت امام زمان(عج) و نظام نیز، نظام امام عصر است.

آیت‌الله نوری همدانی اضافه کرد: کسانی که به امام زمان(عج) علاقه دارد، باید در انتخابات شرکت کند.

وی با اشاره به این‌که امروز نظام اسلامی در اوج عظمت و اقتدار است، بیان کرد: نظام اسلامی نظامی مبتنی بر مردم‌سالاری دینی و مربوط به امام زمان(عج) است.

وی با بیان این‌که مردم مسلمان و متدین ایران امتحان‌های بزرگی را پشت سر گذاشته‌اند، افزود: امروز مکتب اسلام در ایران متجلی است و باید همه پای صندوق‌ها حضور پیداکرده و رای دهند.

این مرجع تقلید ادامه داد: همه وظیفه‌ داریم که این نظام را که نظامی اسلامی، دینی و مردمی است تا آمدن امام زمان(عج)‌ حفظ کنیم.

شرکت در انتخابات وظیفه الهی و اجتماعی است

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: شرکت در انتخابات به‌عنوان وظیفه‌ای الهی و اجتماعی است و همه در این برنامه شرکت می‌کنند.

وی با شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، افزود: با حضور گسترده و پرشور مردم در پای صندوق‌های رای،‌ انتخابات خوب و پرثمری خواهیم داشت.

آیت‌الله مکارم شیرازی اضافه کرد: امروز روز خوشی برای ملت ایران و روزی سرنوشت سازی می‌باشد.

وی ادامه داد: ‌مردم با حضوری پرشور در انتخابات انشاءالله برگ زرینی بر برگ‌های زرین افتخارشان می‌افزایند و دشمن را مایوس می‌کنند.

وی بیان کرد: همه دارای رشد فکری هستند و احساس مسئولیت می‌کنند که نباید در این شرایط جمهوری اسلامی را تنها گذاشت و دشمن را شاد کرد.

به نامزدهای پایبند به قانون اساسی و قرآن و عترت رای دهید 

 آیت‌الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید گفت: مردم نامزدهایی را انتخاب کنند که پایبند به قانون اساسی، قرآن و عترت هستند.

وی روز جمعه با شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در قم، افزود: خدا را شاکریم که ما را حق‌شناس قرآن و عترت، ملت بزرگ ایران و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی کرد.

آیت‌الله جوادی آملی اضافه کرد: از ملت هم شاکریم که در تمام صحنه‌ها نظیر روز قدس در صحنه حضور پرشور دارند.

وی ادامه داد: خدا به ما وعده داده است که اگر یک گام به سمت او برداریم، ۱۰ گام به سمت ما می‌آید؛ قرآن آمده است تا جهان خوابیده را بیدار و مرده‌ها را زنده کند.

وی بیان کرد: این رای ما هم عرض ارادت به پیشگاه قرآن و عترت، ‌هم حرمت گذاشتن به گذشته و هم خط‌مشی آیندگان است تا بدانند تمدن ما در تدین ماست.

این مرجع تقلید ابراز امیدواری کرد: کسانی به مجلس راه یابند که هم به معارف قرآن و عترت و هم به قانون اساسی عمل کنند و آنچه خیر و صلاح کشور است را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: باید منتخبان ملت تلاش کنند تا هرگونه خطر را از کشور زدوده و هر طمعی از آن را برطرف کنند.

مردم به افراد خدمتگزار و باتقوا رای دهند

آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی از مراجع تقلید گفت: مردم با شرکت گسترده در انتخابات،‌ به افراد خدمتگزار و باتقوا رای دهند.

وی  با شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، افزود: عزیزان در رای دادن به نامزدها، رعایت دو اصلی که خداوند در قرآن بیان کرده است را مدنظر داشته باشند.

وی به آیه ۱۲۸ سوره نهل اشاره کرد و افزود: بر اساس این آیه، خداوند دو دسته از افراد را می‌پذیرد، افرادی که اهل تقوا باشند و به وظایف دینی عمل کنند.

وی بابیان این‌که کسی که به مردم خدمت برساند، دسته دوم می‌باشد که در قرآن مورد تاکید است،‌ ادامه داد: مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری جای خدمت‌رسانی به مردم است.

شرکت در انتخابات وظیفه‌ای ملی و شرعی است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز گفت: شرکت در انتخابات برهمه واجب و لازم است چرا که وظیفه‌ای ملی و شرعی می باشد.

آیت‌الله ابراهیم امینی افزود: همه باید درانتخابات شرکت کرده و انشاء الله همه نیز شرکت می‌کنند.

وی اضافه کرد: توصیه من به انتخاب شوندگان و منتخبان مردم این است که طبق وظیفه عمل کنند، چرا که عمل به وظیفه شرعا واجب است.

وی گفت: این انتخابات و نتیجه آن نیز برای کشور و همه مبارک باشد.

شرکت پرشور مردم مورد توجه باشد

رییس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: شرکت گسترده و پرشور مردم در انتخابات به‌عنوان وظیفه شرعی باید موردتوجه همه باشد.

آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی روز جمعه با شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، این انتخابات را یکی از جشن‌های بزرگ انقلاب و یکی از روزهایی دانست که حضور مردم در سرنوشت خود موثر است.

وی تاکید کرد: حضور در انتخابات علاوه بر حق قانونی، تکلیف شرعی است و به‌عنوان وظیفه شرعی همه باید به آن عمل کنند.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای کمرنگ کردن انتخابات، گفت: دشمن از ماه‌ها قبل با تبلیغات گسترده به دنبال حضور کمرنگ مردم در انتخابات بود، ولی به برکت شهادت شهید سلیمانی، حضور باشکوه مردم در ۲۲ بهمن و رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب و همچنین آگاهی مردم این توطئه بار دیگر خنثی شد.

وی تاکید کرد: همه با شورونشاط و حضور گسترده در راستای حفظ انقلاب و تشکیل مجلسی قوی، در انتخابات حضور پیدا کنند.

مردم افراد صالح را به مجلس بفرستند

تولیت حرم حضرت معصومه(س) گفت: مردم در طول چهل‌ویک سال گذشته همواره در برنامه‌های مختلف عبادی- سیاسی شرکت کردند و برنامه‌های دشمن تاثیری بر این حضور نداشته، چرا که مردم می‌دانند مجلس ریل‌گذار نظام است.

آیت‌الله سید محمد سعیدی با بیان این‌که امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب تاکید به حضور مردم در سیاست‌گذاری و دخالت در سرنوشت خود داشته و دارند، گفت: نظام جمهوری اسلامی اصرار دارد که مردم بر سرنوشت خود حضور داشته باشند و آزاد هم هستند به شخصی که مورد تاییدشان است، رای دهند.

وی تصریح کرد: مردم همواره حضور پر شوری در دوره‌های مختلف داشتند و دشمنان هر سال هم بر دشمنی خود افزودند و امید دارند که بتوانند این مردم را از نظام اسلامی، سیاست و سرنوشت خودشان و در واقع دیانت خود جدا کنند.

وی ابراز امیدواری کرد: مردم با انتخاب خود افراد صالحی را به مجلس بفرستند، چرا که مجلس ریل‌گذار نظام به‌خصوص برای قوه مجریه است.

فرایند رای‌گیری در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هشت صبح امروز جمعه دوم اسفندماه در سراسر کشور آغاز شد. /

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =