مردم زمان رای دادن را کاهش دهند

بندرعباس- مردم شهرستان بستک در ساعت اولیه و قبل از ظهر برای اخذ رای مراجعه و رای خود را به صندوق بیاندازند تا از ازدحام جمعیت در ساعت‌های پایانی انتخابات کاسته شود.

فرماندار بستک افزود: هم اکنون روند برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این شهرستان به نحو مطلوبی درحال برگزاری است و هرلحظه بر جمعیت افراد درشعبه‌های اخذ رای افزوده می‌شود.

سید شمس‌الدین حسینی قتالی روز جمعه پس از اخذ رای درمسجد جامع شهر بستک درجمع خبرنگاران بیان داشت: مردم متدین و انقلابی این شهرستان با حضور گسترده در پای صندوق‌های اخذ رای منویات رهبرمعظم انقلاب را که خلق حماسه سیاسی است، به منصه ظهور خواهند گذاشت.

وی انتخابات را نمایش اقتدار و عزت ملی دانست و اظهارداشت: مردم با مشارکت در انتخابات علاوه بر تقویت اقتدار و عزت خود در تعیین سرنوشت سیاسی کشور نیز سهیم هستند.

حسینی قتالی اظهارداشت: ۷۴ شعبه اخذ رای برای حضور مردم این شهرستان در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تعیین شده که این تعداد شامل ۵۱ شعبه ثابت و ۲۳ شعبه سیار است.

هرمزگان دارای پنج کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی شامل، حوزه مرکزی شامل بندرعباس، قشم، حاجی آباد، بندرخمیر و بوموسی سه نفر، حوزه شرق هرمزگان شامل، میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد یک نفر و درحوزه غرب این استان ازقبیل، بندرلنگه، بستک و پارسیان یک نفر است.

براساس سرشماری سال ۹۵ استان هرمزگان، یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد یک‌میلیون و۱۷۴هزار و۱۶۴ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که بر این اساس ۷۲هزار و ۴۰۲نفر رای اولی در هرمزگان نماینده یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را انتخاب می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =