انتخابات، تجلی‌گاه ظهور اراده ملی

جیرفت - ایرنا - مدیران هفت شهرستان جنوبی استان کرمان طی پیام‌هایی جداگانه، انتخابات را تجلی‌گاه ظهور اراده و فصل مهم میثاق ملی عنوان کرده و مردم این منطقه را برای حضور پرشور و دشمن‌شکن در انتخابات فرا خواندند.

 انتخابات یک جهاد عمومی و نعمت و امتحان الهی است که اگر با حضور حداکثری مردم همراه شود مایه آبروی نظام اسلامی و تقویت کشور و مصونیت‌بخش در برابر توطئه‌ها و زمینه‌ساز ایران قوی خواهد بود، از این رو همه کسانی که دوستدار اسلام، انقلاب، نظام اسلامی و ایران هستند باید در انتخابات شرکت کنند و انتخاب خوب و درستی انجام دهند و هرچه حضور مردم در پای صندوق‌های رای بیشتر باشد مجلس قوی‌تری خواهیم داشت.

فصل مهم میثاق ملی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: بی شک تجلی‌گاه ظهور اراده جمعی و یکی از فصول مهم میثاق ملی ما یعنی قانون اساسی، انتخابات است.

حسین اسحاقی افزود: برگزاری انتخابات می‌تواند یکی از  ابزارهای فراهم آورنده حضور و مشارکت مردم در یک نظام مبتنی بر مردم‌سالاری دینی برای برگزیدن افراد لازم برای تصدی مسئولیت‌ها باشد تا از این طریق اراده جمعی مردم در ارکان نظام تحقق عملی پیدا کند.

وی با بیان اینکه انتخابات از جنبه‌های حقوقی، سیاسی، ملی و دینی برای ما دارای اهمیت است، تصریح کرد: انتخابات از جنبه حقوقی یک اصل بدیهی بوده که در نظام‌های مبتنی بر اراده ملت، انتخابات حق طبیعی مردم است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان افزود: مردم با این حق، اراده خویش را در حاکمیت اعمال می‌کنند و سرنوشت کشور خود را با حضور فعالانه و مشارکت آگاهانه و گسترده تعیین می‌کنند.

وی اظهار داشت: مردم با شرکت در انتخابات نوعی نظارت بر امور و مسیر حرکت جامعه خود را اعمال نموده و سلامت روند عمومی کشور خود را تامین می‌کنند.

اسحاقی بیان داشت: از جنبه سیاسی، انتخابات نشان دهنده آگاهی و شعور سیاسی مردم یک‌جامعه و حساسیت آنان به نظام خود است. 

وی ادامه داد: در بُعد داخلی هم انتخابات، اراده ملی را به نمایش می‌گذارد و نشان می‌دهد مردم از اتحاد و یکپارچگی و عزم ملی برخوردارند و در بُعد خارجی نیز اقتدار ملی و شوکت سیاسی خود را به جهانیان نشان می‌دهند و کشورهای دیگر نیز بر اساس میزان آرا و حضور مردم و حساسیت‌های آن‌ها در اموری که قوام دهنده یک نظام مدنی است، روابط خود را تنظیم می‌کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با پشتیبانی آگاهانه مردم شریف و شهیدپرور در ۴1 سال گذشته، امروز همه ما برای حیات و سربلندی و عزت ملی و به تبعیت از رهبری معظم انقلاب و ریاست محترم جمهوری اسلامی، از همه جناح‌ها و سلایق به پای صندوقهای رای خواهیم رفت تا بار دیگر همدلی و یکدلی را همراه با اراده ملی و اقتدار این نظام مقدس به نمایش بگذاریم.

برگزاری انتخابات راه حمایت از نظام جمهوری اسلامی ایران است

رییس دادگستری شهرستان جیرفت نیز با توجه به اهمیت انتخابات گفت: برگزاری انتخابات و تمکین به اراده و رای مردم، یگانه راه حمایت از نظام جمهوری اسلامی ایران است. 

حسین شکوهی نسب ضمن دعوت از همه مردم شهرستان جیرفت برای حضور در انتخابات، افزود: تحکیم پایه‌های نظام جمهوری اسلامی ایران مهم‌ترین مسوولیت ملی و اسلامی ما است. 

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی تمثیل کننده اراده جمعی مردم است و تحکیم پایه‌های آن مسوولیت جمعی و همگانی است.  

رییس دادگستری شهرستان جیرفت اظهار داشت: انتخاب کردن هم حق مردم بوده و هم برای حفظ نظام جمهوری اسلامی، مسوولیت سیاسی و ملی است.

وی بیان داشت: همدلی و تعامل میان مسوولان می‌تواند مقدمات برگزاری انتخاباتی پرشور را فراهم آورد.

مشارکت حداکثری در انتخابات، آرامش عمومی جامعه را رقم می‌زند

فرمانده انتظامی عنبرآباد هم در دیدار با سران طوایف جبالبارز جنوبی اظهار داشت: مشارکت حداکثری در انتخابات، امنیت و آرامش عمومی کشور را رقم می زند.

سرهنگ محمود بیدشکی افزود: برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان روز سرنوشت‌ساز و یک رویداد مهم سیاسی برای ملت و مردم ایران عزیزمان خواهد بود و از این رو لازم است مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی از همان ساعات اولیه آغاز رأی‌گیری پای صندوق‌های رأی حاضر شوند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان با تأکید بر اولویت قرار دادن ویژگی‌های مدنظر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر انتخاب فرد اصلح، عنوان کرد: این امر باید به عنوان یک دغدغه مهم برای مردم باشد و مردم نیز بایدفردی را انتخاب کنند که دلسوز، همسو و در شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد و بتواند در شرایط حساس، قوانین و مقررات مناسب را تدوین و اجرایی کند.

وی اظهار داشت: نیروی انتظامی با تمام توان در تلاش است که امنیت انتخابات را در راستای حضور باشکوه مردم در این روز مهم تأمین کند، پلیس در تمامی شعب اخذ رأی و تا پایان رأی‌گیری در حوزه‌ها حضور خواهد داشت.

وی ادامه داد: هر شخصی که بخواهد مخل نظم و امنیت در برگزاری انتخابات شود برابر قوانین و مقررات شدیدا برخورد خواهد شد.

وی گفت: به عنوان یک خدمتگزار از مردم غیور عنبرآباد   نیز خواستارم که حضور در پای صندوق‌های رأی و شرکت در انتخابات را بر خود حق و تکلیف بدانند و با آگاهی کامل، هوشمندانه و انتخاب درست، افراد شایسته را وارد مجلس کنند، قطعاً حضور پررنگ مردم در این انتخابات مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان و دشمنان قسم خورده نظام خواهد بود.